მოკლევადიანი სასწავლო პროგრამა “მონაწილეობითი პოლიტიკა და ეროვნული უმცირესობები”
საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი (რონდელის ფონდი) აცხადებს კონკურსს 2022 წლის ხანმოკლე სასწავლო პროგრამაში მონაწილეობითი პოლიტიკა და ეროვნული უმცირესობებიმონაწილეთა შესარჩევად.
4-დღიანი სასწავლო კურსის მიზანია ხელი შეუწყოს ეროვნული უმცირესობების პოლიტიკური და სოციალური ჩართულობის გაზრდას, პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენლებთან ეროვნული უმცირესობების მონაწილეობის თემაზე დისკუსიას, ცოდნის ამაღლებას და დემოკრატიული მმართველობის პრინციპების მხარდაჭერას.
სასწავლო კურსის განმავლობაში მონაწილეები მიიღებენ თეორიულ და პრაქტიკულ ცოდნას პოლიტიკის ანალიზის, ადვოკატირების, საგარეო პოლიტიკისა და პოლიტიკაში აქტიური მონაწილეობის შესახებ. მათ ასევე ექნებათ საშუალება პროგრამის ფარგლებში შეხვდნენ პოლიტიკური პარტიების ლიდერებსა და სხვადასხვა სახელმწიფო უწყების წარმომადგენელს, რათა ერთობლივად განიხილონ ეროვნული უმცირესობების წინაშე არსებული გამოწვევები, პოლიტიკაში მათი ჩართულობა, ამ მიმართულებით არსებული სახელმწიფო პოლიტიკა და სამომავლო გეგმები.
მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ თბილისსა და საქართველოს რეგიონებში მცხოვრებ სხვადასხვა ეთნიკური ჯგუფის წარმომადგენელ 18-დან 28 წლამდე აქტიურ ახალგაზრდებს.
პროგრამის მონაწილეთა სასტუმროს, კვებისა და ტრანსპორტირების ხარჯებს უზრუნველყოფს რონდელის ფონდი.
პერიოდი: 24-27 სექტემბერი, 2022
სასწავლო პროგრამის ჩატარების ადგილი: თბილისი, რონდელის ფონდი, შიო ჩიტაძის ქუჩა 3ა
სამუშაო ენა: ქართული
კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად ძირითადი მოთხოვნებია: 18-დან 28 წლამდე აქტიური ახალგაზრდა, საქართველოში, რეგიონებსა თუ დედაქალაქში, მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობის თემის წარმომადგენელი.
შერჩევის პროცესი: დაინტერესებულ პირებს ვთხოვთ გამოაგზავნონ შევსებული სააპლიკაციო ფორმა შემდეგ მისამართზე: [email protected]; ელფოსტის საგანში გთხოვთ მიუთითოთ პროექტის დასახელება:
განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა: 15 სექტემბერი, 2022 წელი
შერჩეულ კანდიდატებს ჩაუტარდებათ გასაუბრება.
დამატებითი ინფორმაციისთვის მიმართეთ პროგრამის კოორდინატორს - სოფი ბოკუჩავას: ტელ.: 2 47 35 55;  ელ. ფოსტა: [email protected]
პროექტს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი (რონდელის ფონდი) ახორციელებს ეროვნული უმცირესობის საკითხებში ეუთოს უმაღლესი კომისრის ოფისთან პარტნიორობით (OSCE HCNM).

“Participatory Politics – Engaging national minorities”
The Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS) is pleased to announce the call for applications for“Participatory Politics – Engaging National Minorities” Autumn school.
Program aims to encourage participation of the national minorities in the political processes, support policy discussions with the representatives of political parties, to raise awareness on the existing challenges and overall contribute to the good governance practices.
During the program the participants will gain theoretical and practical knowledge regarding policy analysis, advocacy and the engagement of national minorities in politics. The participants will have the opportunity to meet with the representatives and leaders of various political parties and Government officials to discuss the existing issues facing the national minorities and future plans.
National minority representatives residing in the regions of Georgia as well as Tbilisi aged 18-28 are welcome to apply.
Expenses related to accommodation, food and transportation are covered by Rondeli Foundation.
The Autumn School Period: 24-27 September, 2022
Venue: Tbilisi, Rondeli Foundation, Shio Chitadze Street 3a
Working Language: Georgian
Who can participate: - National minority active youth representatives residing in Georgia, ages between 18-28
How to apply: Interested candidates are kindly asked to send the filled application form at the following e-mail: [email protected]; Please indicate in the subject line the name of the project.
Deadline for receiving applications: 15 September, 2022
Shortlisted candidates will undergo an interview.
For additional information please contact the Project Coordinator – Sofi Bokuchava: Tel - 2 47 35 55;  E-mail: [email protected]
The project is implemented with the support and active participation of OSCE High Commissioner on National Minorities (HCNM).