ნატოს საპარლამენტო ასამბლეის საგაზაფხულო სესია
ნატოს საპარლამენტო ასამბლეის ეკონომიკისა და უსაფრთხოების კომიტეტის სხდომაზე  მოხსენებით გამოვიდა რონდელის ფონდის ევროპული კვლევების ცენტრის ხელმძღვანელი კახა გოგოლაშვილი.
კახა გოგოლაშვილმა ისაუბრა საქართველოს ეკონომიკასა და ევროპულ ინტეგრაციაზე. მან ნატოს საპარლამენტო ასამბლეის წევრებს საქართველოში არსებული ეკონომიკური მდგომარეობა გააცნო და აღნიშნა, რომ ის ეკონომიკური და ფინანსური მხარდაჭერა, რასაც საქართველო ევროპელი და ევროატლანტიკური პარტნიორებისგან იღებს, ძალიან მნიშვნელოვანია ქვეყნის განვითარებისათვის.
ნატოს საპარლამენტო ასამბლეაში მონაწილეობას იღებდა 600-მდე სტუმარი, მათ შორის, ნატოს წევრი და პარტნიორი ქვეყნების 300-ზე მეტი პარლამენტარი.

NATO Parliamentary Assembly Spring Session
Mr. Kakha Gogolashvili, the Director of the EU Studies Center at the Rondeli Foundation was invited as a speaker at the session of the Economic and Security Committee.
Mr. Gogolashvili discussed Georgia’s economy and EU integration. He presented the current economic situation to the NATO Assembly members and emphasized the importance of economic and financial support of the European and Euro-Atlantic states.
Almost six hundred guests, more than 300 parliamentarians representing NATO member and partner countries participated in the NATO Parliamentary Assembly.