ვივიენ უოლკერის სალექციო კურსი - სტრატეგიული კომუნიკაციები
24 მაისს დასრულდა ''ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის'' პროგრამის ფარგლებში მიმდინარე სალექციო კურსი - ''სტრატეგიული კომუნიკაციები''. კურსს უძღვებოდა ვივიენ უოლკერი, აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის სახალხო დიპლომატიის საკონსულტაციო კომისიის აღმასრულებელი დირექტორი.
კურსის განმავლობაში მონაწილეებმა გაიარეს ისეთი საკითხები, როგორიცაა: სტრატეგიული კომუნიკაციის კონცეფცია, დაგეგმვა, დეზინფორმაციის საწინააღმდეგო სტრატეგიული მიდგომები, აუდიტორიის დარწმუნების სტრატეგია.
სალექციო კურსის ბოლოს, მონაწილეები დაიყვნენ ოთხ ჯგუფად და თითოეულმა წარმოადგინა სტრატეგიული კომუნიკაციის გეგმა მოცემული თემის საფუძველზე. დისკუსიას ესწრებოდნენ რონდელის ფონდის პრეზიდენტი, ეკა მეტრეველი, რონდელის ფონდის უფროსი მკვლევარი, ალექსი პეტრიაშვილი და GIPA-ს ჟურნალისტიკისა და მედია მენეჯმენტის კავკასიური სკოლის პროფესორი, მაია მიქაშავიძე. დამსწრეებმა მონაწილეთა მიერ შესრულებული დავალებები შეაფასეს.
''ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის'' სასწავლო პროგრამას რონდელის ფონდი ამერიკის მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს.

The Module on Strategic Communications by Dr. Vivian S. Walker
On May 24, in the scope of "National Security and Public Policy Program", a module on strategic communications ended. The lectures were conducted by Dr. Vivian S. Walker, Executive Director of the U.S Advisory Commission on Public Diplomacy.
During the module, percipients deepened their knowledge on topics such as: strategic communication planning, strategies for persuading the audience, developing a campaign to combat disinformation.
At the end of the module, participants were divided into four groups and each presented a strategic communication plan based on the given topic. Eka Metreveli, President of the Rondeli Foundation, Alex Petriashvili, Senior Fellow and Maia Mikashavidze, Professor at the GIPA Caucasus School of Journalism and Media Management attended the event. Attendees evaluated the tasks performed by the participants.