საჯარო მოხელეთა სასწავლო პროგრამის გამოსაშვები ცერემონია
2021 წლის 29 ივნისს გაიმართა რონდელის ფონდის საჯარო მოხელეთა სასწავლო პროგრამის კურსდამთავრებულთა დაჯილდოებისა და ახალი ჯგუფის მიღების ცერემონია. კურსის დასრულება მონაწილეებს მიულოცეს რონდელის ფონდის პრეზიდენტმა ეკატერინე მეტრეველმა და განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველმა მოადგილემ ეკატერინე დგებუაძემ, რომელიც რონდელის ფონდის 2006 წლის კურსდამთავრებულია.
ღონისძიებაზე დარიგდა პოლიტიკის დოკუმენტების 2020 წლის კრებული. 7-თვიანი პროგრამის განმავლობაში, ლექციების პარალელურად, თითოეული მონაწილე ინდივიდუალურად მუშაობდა პოლიტიკის დოკუმენტზე, რომელთაგან შერჩეული 9 ნაშრომი კრებულად გამოქვეყნდა.
პროგრამა ,,საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართის ტექნიკაში“ 2009 წლიდან ხორციელდება რონდელის ფონდში, შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (Sida) მხარდაჭერით. დღემდე ამ პროგრამაში სხვადასხვა საჯარო უწყებიდან მონაწილეობა მიიღო 300-მდე საჯარო მოხელემ. კურსდამთავრებულთა შორის არის 3 ყოფილი მინისტრი, 20 მინისტრის მოადგილე. ამჟამად შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილის თანამდებობას იკავებს პროგრამის ორი კურსდამთავრებული: ალექსანდრე დარახველიძე და გიორგი ბუთხუზი.

Graduation Ceremony for the Civil Servants Training Program
On June 29 graduation ceremony for the class of 2020 and welcoming reception for the new group of the program Capacity Building of the Georgian Leadership Community (CBGL) was held.
The president of the Rondeli Foundation Ekaterine Metreveli and First Deputy Minister of Education and Science of Georgia Ekaterine Dgebuadze congratulated graduates on the completion of the course and welcomed new participants. It is noteworthy that Ekaterine Dgebuadze herself is the graduate of one of the capacity building programs of the Rondeli Foundation in 2006.
The Series of Policy Documents 2020 were distributed among the participants and guests at the ceremony. Throughout a seven-month-program the participants in parallel to attending lectures individually developed policy documents. Like in preceding years, selected best 9 policy documents were published separately.
The Rondeli Foundation has been implementing CBGL program since 2009, with the support of the Swedish International Development Agency (Sida). The project aims at engaging with middle-level public servants and civil society representatives in policy development and negotiation skills. Over the years upto 300 public servants from different public agencies have participated in the program. Among the graduates are three former ministers and twenty former deputy ministers. Two alumni Giorgi Butkhuzi and Aleksandre Darakhvelidze currently hold the position of Deputy Minister of Internal Affairs.