ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის სასწავლო პროგრამის დახურვის ცერემონია
2021 წლის 21 ივლისს, „ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის პროგრამის“ 2020-2021 წწ.-ის კურსის დახურვის ცერემონია გაიმართა. ღონისძიებაზე სიტყვით გამოვიდნენ რონდელის ფონდის პრეზიდენტი ეკატერინე მეტრეველი და აშშ-ის ელჩი საქართველოში მისი აღმატებულება კელი დეგნანი.
„ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის პროგრამას“ რონდელის ფონდი ამერიკის საელჩოს მხარდაჭერით 2001 წლიდან ახორციელებს. ერთწლიანი სასწავლო პროგრამის მიზანი ხელი შეუწყოს ეროვნული უსაფრთხოების სფეროში მომუშავე პროფესიონალების კვალიფიკაციის ამაღლებას და გადაწყვეტილების პროცესის დახვეწას.
2001 წლიდან პროგრამაში მონაწილეობა სულ მიიღო სამთავრობო სექტორისა და სამოქალაქო საზოგადოების 500-მდე წარმომადგენელმა. 2020-2021 წწ.-ის ნაკადში კი მონაწილეობდა სამთავრობო სექტორის, არასამთავრობო ორგანიზაციებისა და მედიის 34 წარმომადგენელი.

Graduation Ceremony for National Security and Public Policy Program
On July 21 2021, the Rondeli Foundation organized a graduation ceremony for the class of 2020-2021 of the Training Program in National Security and Public Policy. President of the Foundation, Ekaterine Metreveli and U.S. Ambassador to Georgia, H.E Kelly C. Degnan, congratulated the participants.
Training Program in "National Security and Public Policy" has been going on since 2001 and is supported by the US Embassy Tbilisi, Georgia. The one-year long program aims to strengthen the capacity and decision-making of Georgian analysts working in national security field.
Since 2001, up to 500 representatives of governmental sector and civil society took part in the program. In 2020-2021, representatives of governmental, non-governmental and media organizations, totally 34 participants have successfully completed the program.