გასვლითი ღონისძიება ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდებისთვის
23-24 ოქტომბერს, ქალაქ ბორჯომში ჩატარდა პროექტის "ეთნიკური უმცირესობების ხმა - ჩართულობა და გაძლიერება" ფარგლებში გასვლითი ღონისძიება, რომელსაც ესწრებოდა ნიდერლანდების სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში, ქ-ბ მააიკე ვან კოლდამი.
ღონისძიების ფარგლებში საქართველოს სხვადასხვა რეგიონებში მცხივრები ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდები დაესწრნენ პრაქტიკულ სემინარებსა და დისკუსიებს ისეთ თემებზე როგორებიცაა: საქართველოს ევროპული და ევრო-ატლანტიკური მისწრაფებები, პოლიტიკის დოკუმენტის შემუშავება და რეგიონში განვითარებული მოვლენები - სამხრეთ კავკასია, ახლო აღმოსავლეთი, თურქეთი და მათი გავლენები საქართველოზე.
პროექტის დასასრულს საუკეთესო 10 ბენეფიციარი გაივლის 2 თვიან ანაზღაურებად სტაჟირებას სხვადასხვა სახელმწიფო უწყებებსა და ანალიტიკურ ორგანიზაციებში. პროექტი ხორციელდება ნიდერლანდების საელჩოს მხარდაჭერით.

A Round of Practical Seminars for Young Representatives of Ethnic Minority Communities
In the scope of the project "Strengthening Minority Voices" a round of practical seminars and engaging discussions was held in Borjomi on October 23-24, with participation of an Ambassador of the Netherlands to Georgia - H.E. Maaike van Koldam.
Within the activities young representatives of ethnic minority communities representing both Tbilisi and the regions participated in the capacity-building seminars and discussions.  GFSIS affiliated experts discussed Georgia's European and Euro-Atlantic aspirations, developments in the South Caucasus and the Middle East regions and its effect on Georgia's' politics. The cohort also engaged in the practical training on policy paper crafting.
By the end of the program, 10 beneficiaries will be granted a chance to go through a two-month-long internship at the State Agencies and Tbilisi-based think tanks. The project is supported by the Embassy of the Netherlands in Georgia.