პრაქტიკული სემინარები წინანდალში ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდებისთვის
გრძელდება სემინარების სერია პროექტის "ეთნიკური უმცირესობების ხმა - ჩართულობა და გაძლიერება" ფარგლებში. 20 და 21 ნოემბერს ჯგუფის წევრები ტრენინგებსა და დისკუსიებში მონაწილეობის მისაღებად წინანდალში შეიკრიბნენ. ღონისძიებას დაესწრო ნიდერლანდების სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში, ქ-ბ მააიკე ვან კოლდამი, რომელიც ჩაერთო დინამიკურ კითხვა-პასუხის რეჟიმში ახალგაზრდებთან.
ღონისძიების ფარგლებში თბილისსა და საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში მცხოვრებმა ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელმა ახალგაზრდებმა მონაწილეობა მიიღეს ტრენინგში თემაზე - "პრეზენტაციის უნარ-ჩვევები", ისინი ასევე დაესწრნენ სემინარებს: გარემოსდაცვით პოლიტიკასა და მდგრადი განვითარების გეგმებთან, საგარეო პოლიტიკასა და უსაფრთხოების გამოწვევებთან დაკავშირებით.

A Round of Practical Seminars for Young Representatives of Ethnic Minority Communities in Tsinandali
2021 / 11 / 24
The Rondeli Foundation continues implementing the weekend seminars in the scope of the project "Strengthening Minority Voices". On November 20-21st, the group of youngsters gathered for another round of training and discussions in Tsinandali. Ambassador of the Netherlands to Georgia - H.E. Maaike van Koldam attended the event and engaged in a dynamic Q and A session with the youth.
The representatives of ethnic minority communities from both Tbilisi and the regions also took part in the capacity-building training on Presentation skills, and attended the seminars on environmental policies and SDGs, as well as on ardent foreign policy and security topics.