ვიქტორინების სერია ადიგენის მუნიციპალიტეტის სოფელ მოხეში, ზარზმასა და დაბა ადიგენში
2022 წლის 10-11 მაისს, რონდელის ფონდის ორგანიზებით, ადიგენის მუნიციპალიტეტის სოფელ მოხეში, ზარზმასა და დაბა ადიგენში გაიმართა ლექცია-დისკუსიებისა და ვიქტორინების სერია.
სოფელ მოხესა და ზარზმის საჯარო სკოლის მოსწავლეებისთვის ჩატარდა ლექცია საქართველო-თურქეთისა და საქართველო-ნატოს ურთიერთობების შესახებ, რომელსაც უძღვებოდნენ რონდელის ფონდის მკვლევრები - ზურა ბატიაშვილი და ალექსი პეტრიაშვილი.
ვიქტორინა კი ჩატარდა  დაბა ადიგენისა და სოფელ მოხეს საჯარო სკოლის მოსწავლეებისთვის, ჟურნალ "ჩემ სამყაროში" გამოქვეყნებული სტატიების საფუძველზე. გამარჯვებულები მონაწილეობას მიიღებენ საზაფხულო ბანაკებსა და სხვადასხვა აქტივობებში.
პროექტი "თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში" დაფინანსებულია საქართველოში აშშ-ის საელჩოს მიერ.

Series of Discussions and Quizzes Were Organized in the Villages of Adigeni Municipality
On May 10-11, 2022, series of discussions and quizzes were organized by the Rondeli Foundation in the villages of Adigeni Municipality, namely in Mokhe, Zarzma and Daba Adigeni.
Lectures on Georgia-Turkey and Georgia-NATO relations were held for the teens of Mokhe and Zarzma Public Schools, led by Zura Batiashvili and Alex Petriashvili, Research Fellows of GFSIS.
The quiz was conducted for public school students in Daba Adigeni and the village of Mokhe, based on articles published in the magazine "My World". The winners will participate in summer camps and other activities.
The lectures and quizzes were held in the framework of the project “Community Youth Engagement in the regions of Georgia”, funded by the US Embassy in Georgia.