"თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში" მონაწილეების შემეცნებით-კულტურული ვიზიტი დედაქალაქში
2022 / 11 / 25
პროექტის "თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში" მონაწილეები შემეცნებით-კულტურული ვიზიტის ფარგლებში დედაქალაქში იმყოფებოდნენ.
ადიგენის მუნიციპალიტეტის სოფ. ზარზმის, ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფ. სხალთის, მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფ. წეროვანის, დაბა ადიგენის და დაბა ხულოსა საჯარო სკოლის მოსწავლეებმა ერთთვიანი მუშაობის შედეგად მომზადებული პრეზენტაციები საკუთარ თემებში არსებული გამოწვევებისა და გადაჭრის გზების მათეული ხედვების შესახებ, ფონდის ექსპერტებსა და მოწვეულ დარგის სპეციალისტებს წარუდგინეს საქართველოს პარლამენტის სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტიდან და ახალგაზრდობის ეროვნული სააგენტოდან.
პროექტის მონაწილეები ასევე ეწვივნენ აშშ-ს საელჩოს საქართველოში, ექსპერიმენტორიუმს, დაათვალიერეს ძველი თბილისი და დაესწრნენ კინოსეანსს.
პროექტი "თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში" რონდელის ფონდის მიერ 2021 წლიდან ხორციელდება საქართველოში აშშ-ს საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით.

''Community Youth Engagement in the regions of Georgia'' beneficiaries participated in the study visit to the capital.
2022 / 11 / 25
The project "Community Youth Engagement in the Regions of Georgia" beneficiaries participated in the study visit to the capital.
Public school students from the villages of Zarzma (Adigeni Municipality), Skhalta (Khulo Municipality), Tserovani (Mtskheta Municipality), Daba Adigeni and Daba Khulo delivered the pre-prepared presentations about existing challenges in their communities and their views of solutions to the GFSIS experts and invited field specialists
from the Parliament of Georgia and the National Youth Center of Georgia.
Participants also visited the US embassy in Tbilisi, experimentorium, Old Tbilisi, attended and a movie screening.
The project "Community Youth Engagement in the Regions of Georgia" has been implemented since 2021 by the Rondeli Foundation with the financial support of the US Embassy in Georgia.