ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის სასწავლო პროგრამის დასრულებისაა და ახალი ნაკადის მიღების ცერემონია
2014 / 07 / 07
2014 წლის 7 ივლისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა სასწავლო პროგრამის ”ეროვნული უსაფრთხოება და საჯარო პოლიტიკა” 2013-2014 წწ. კურსის  დახურვისა და ახალი ნაკადის მიღების ცერემონია.
პროგრამის მიზანია ეროვნული უსაფრთხოების საკითხებზე მომუშავე ანალიტიკოსების მომზადება ძალოვან სტრუქტურებში, დიპლომატიურ სამსახურში, არასამთავრობო სექტორსა თუ ბიზნესის სფეროში კარიერის გასაგრძელებლად.
ცერემონიაზე სიტყვით გამოვიდნენ ფონდის პრეზიდენტი ალექსანდრე რონდელი და ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩი რიჩარდ ნორლანდი.
ბატონმა ნორლანდმა მიულოცა კურსდამთავრებულებს პროგრამის დასრულება და ხაზგასმით აღნიშნა საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის (GFSIS) წვლილი დემოკრატიის, პოლიტიკური და ეკონომიკური რეფორმების ხელშეწყობასა და რეგიონული თანამშრომლობისა და უსაფრთხოების გაღრმავებაში.

The Graduation Ceremony and the Welcoming Reception of the National Security and Public Policy Program
2014 / 07 / 07
On July 7, 2014 a graduation ceremony for the class 2013-2014 and a welcoming reception for the next cohort of the training program in National Security and Public Policy was held at GFSIS.
The program, implemented by GFSIS and supported by the U.S. Government, is designed to prepare analysts for national security community for careers as government policymakers in defense/security agencies, diplomats, non-governmental policy analysts and business leaders.
The key-note speakers at the ceremony included Dr. Alexander Rondeli, the President of GFSIS and H.E. Richard Norland, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States of America.
H. E. Norland congratulated the National Security and Public Policy Program graduates of the year 2013- 2014 and highlighted the role and importance of GFSIS in promoting democracy, fostering political and economic reforms and enhancing regional cooperation and security.