პოლიტიკური პარტიების ახალგაზრდა წარმომადგენლების გასვლითი ღონისძიება
2018 წლის 30 ივნისს რონდელის ფონდმა ახალგაზრდა პოლიტიკოსებისთვის ფონდში მიმდინარე სასწავლო პროექტის მონაწილეებისთვის გამართა გასვლითი ღონისძიება შატო მუხრანში.
გასვლითი ღონისძიების მთავარი მიზანი იყო პროექტის მონაწილეებს შორის ურთიერთობის დამყარება-გაღრმავების ხელშეწყობა და ქვეყნისათვის მნიშვნელოვან საკითხებზე ლექციების მოსმენა და წამოჭრილ საკითხებზე მსჯელობა.
ღონისძიებაში მონაწილეობდა 17 სხვადასხვა პარტიის, მათ შორის, მმართველი პარტიის, საპარლამენტო და არასაპარლამენტო ოპოზიციის, 29 წარმომადგენელი.
შეხვედრაზე განიხილეს რამდენიმე საკითხი: საქართველო-ნატოს ურთიერთობებზე მსჯელობას უძღვებოდა საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე დავით დონდუა, ხოლო ანტიდასავლური პროპაგანდისა და საინფორმაციო ომის პრობლემებზე ისაუბრა რონდელის ფონდის უფროსმა მკვლევარმა გიორგი ბადრიძემ.
რონდელის ფონდის ექვსთვიანი სასწავლო პროგრამა „სასწავლო პროექტი ახალგაზრდა პოლიტიკოსებისათვის“ აერთიანებს საქართველოს სხვადასხვა პოლიტიკური პარტიის ახალგაზრდა წევრებს და მიზნად ისახავს სხვადასხვა თემაზე ტრენინგებისა და დისკუსიების საშუალებით ქვეყანაში პოლარიზებული პოლიტიკური გარემოს გაუმჯობესებასა და პოლიტიკურ პარტიებს შორის საჯარო პოლიტიკის საკითხებზე მსჯელობის ხელშეწყობას. პროექტი ხორციელდება ორგანიზაცია „დემოკრატიის მხარდაჭერის ნაციონალური ფონდის“ (National Endowment for Democracy - NED) ხელშეწყობით.

On June 30, 2018 Rondeli Foundation organized a retreat for the participants of the Policy Trainings for Young Political Activists to Chateau Mukhrani.
The event aimed at deepening the knowledge of topics related to important nationwide issues and creating an opportunity for the project participants to reinvigorate professional networking. 29 representatives of 17 different parties, including the ruling coalition, the parliamentary and non-parliamentary opposition participated in the networking gathering.
The key topics on the agenda were - Georgia-NATO relations presented by David Dondua, the Deputy Minister of Foreign Affairs and the problem of information warfare and anti-Western propaganda, presented by Amb. Giorgi Badridze, the GFSIS Senior Fellow.
The project intends to address the lack of healthy policy debate and the polarized political environment through carrying out a six-month long training program for young political party staffers and is implemented with the support of National Endowment for Democracy (NED).