საქართველოსა და რუსეთში ჩატარებული ორი პარალელური კვლევის შედეგების პრეზენტაცია
2021 წლის 16 დეკემბერს რონდელის ფონდისა და ფრიდრიხ ებერტის ფონდის (FES) სამხრეთ კავკასიის ოფისის ორგანიზებით გაიმართა საქართველოსა და რუსეთში ჩატარებული ორი პარალელური კვლევის შედეგების პრეზენტაცია. საქართველოში კვლევა ჩაატარა კავკასიის კვლევითი რესურსების ცენტრმა (CRRC). კვლევის მიზანი იყო საქართველოსა და რუსეთის ფედერაციაში ერთმანეთის შესახებ მოსახლეობის ცოდნის, დამოკიდებულებისა და აღქმის გამოკვლევა.
ღონისძიებაზე სიტყვით გამოვიდნენ რონდელის ფონდის პრეზიდენტი, ეკატერინე მეტრეველი, ფრიდრიხ ებერტის ფონდის სამხრეთ კავკასიის ოფისის დირექტორი ფელიქს ჰეთი, რონდელის ფონდის მკვლევარი გიორგი ბილანიშვილი, ასევე CRRC-ის წარმომადგენელი ნინო ზურაბაშვილი და საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტის დირექტორი კორნელი კაკაჩია.
პრეზენტაციას ესწრებოდნენ აკადემიური წრის, დიპლომატიური კორპუსის, სამთავრობო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები, ასევე რონდელის ფონდის კურსდამთავრებულები.

Discussion on the Parallel Research Conducted in Georgia and Russia
On December 16, 2021 the Rondeli Foundation in cooperation with Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) South Caucasus Office organized a discussion on the parallel research conducted in Georgia and Russia. Caucasus Research Resource Center conducted the research in Georgia. The goal of both studies was to better understand public knowledge, attitudes and perceptions vis-à-vis the research topics as they exist in each country.
The distinguished speakers included: Ekaterine Metreveli, President of the Rondeli Foundation, Felix Hett, Director of FES South Caucasus, Giorgi Bilanishvili, Research Fellow, Nino Zubashvili, CRRC Georgia representative and Kornely Kakachia, Director of Georgian Institute of Politics.
Experts, policymakers, representatives of NGOs, academia, diplomatic corps and Rondeli Foundation alumni attended the event.