საქართველო-ევროკავშირის სამოქალაქო საზოგადოების პლატფორმის რიგით მეცხრე შეხვედრა გაიმართა
2022 წლის 28 ივნისს 11:00 საათზე, რონდელის ფონდში საქართველო-ევროკავშირის სამოქალაქო საზოგადოების პლატფორმის  რიგით მეცხრე შეხვედრა გაიმართა.
პლატფრომა დაარსებულია საქართველოსა და ევროკავშიორს შორის ასოცირების შესახებ შეთანხმების 412 მუხლის თანახმად. მისი მიზანია შეთანხმების მონიტორინგი და რეკომენდაციების შემუშავება და მიწოდება ევროკავშირსა და საქართველოს თანამშრომლობის უმაღლესი დონის ინსტიტუებისთვის, მთავრობებისთვის, პარლამენტებისთვის.
პლატფორმის მესამე შეხვედრა გახსნეს პლატფრომის თანათავმჯდომარეებმა რონდელის ფონდის ევროპული კვლევების ცენტრის დირექტორმა კახა გოგოლაშვილმა და დოვილე ჯუოდკაიტემ, ლიეტუვას შშპ ორგანიზაციების ფორუმის თავმჯდომარემ, ევროპის ეკონომიკური და სოციალური საბჭოს წევრმა.
საქართველო-ევროკავშირის ასოცირების შეთანხმების იმპლემენტაციის, ასევე საქართველოს ევროკავშირში გაწევრიანების პროცესის შესახებ ისუბრეს:
• ბ-ნმა ირაკლი ყურაშვილმა, ევროინტეგრაციის სფეროში გენერალური დირექტორი, საქათველოს საგარეო საქმეთა სამინისტრო
• ბ-ნმა კარლ ჰარცელმა, საქართველოში ევროკავშირის ელჩი
• ქ-ნი დიანა იაბლონსკამ, საქართველოსთან და მოლდოვასთან ურთიერთობების განყოფილების გამგე, ევროკომისია
სხდომაზე მოხსენებით გამოვიდნენ: ბ-ნი ვლადიმერ პაპავა, აკადემიკოსი, რონდელის ფონდის უფროსი მკვლევარი, ბ-ნი ვახტანგ ჭარაია, ბიზნესისა და ტექნოლოგიის უნივერსიტეტის პროფესორი, ბ-ნი დავით ბუჯიაშვილი, ევროკავშირის დახმარების პროგრამების და სექტორული ინტეგრაციის დეპარტამენტის დდირექტორი, ბ-ნი ქრისტიან პირვილესკუ, ევროპის სოციალური და ეკონომიკური კომიტეტის ადამიანის უფლებების ჯგუფის თავმჯდომარე, მიხაილო დრაპაკი, უკრაინის პრიზმა, უჩა ნანუაშვილი, უფლებადმცველი, ყოფილი ომბუსმენი.
შეხვედრას ესწრებოდნენ ევროკავშირისა და საქართველოს სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლები, რომლებიც აღნიშნული პლატფრომის წევრები არიან, განიხილეს ასოცირების შესახებ შეთანხმების იმპლემენტაციის საკითხები, საქართველოს ევროკავშირში გაწევრიანების განცხადის შემდგომი ნაბიჯები და შედეგები, მოისმენენ ანგარიშები ისეთ თემებზ3ე, როგორიცაა საქართველოს განაცხადი ევროკავშირში გაწევრიანებაზე, ასოცირების შეთანხმების იმპლემენტაციის მსვლელობა, უკრაინაში და საქართველოში კონფლიქტებთან დაკავშირებული ადამიანის უფლებების დარღვევის საკითხები, უკრაინაში მიმდინარე ომის ეკონომიკური და სოციალური გავლენა საქათველოზე.

The ninth meeting of the Georgia-EU civil society platform
On June 28, 2022, the ninth meeting of the Georgia-EU Civil Society Platform (CSP) was held at the Rondeli Foundation.
The CSP was established in accordance with Article 412 of the Association Agreement between Georgia and the European Union. The purpose is to monitor the agreement and develop and deliver recommendations to the EU-Geogia Association institutions, governments, parliaments. The ninth meeting of the CSP was opened by the co-chairmen, Kakha Gogolashvili, Director of EU Studies at the Rondeli Foundation and Dovile Juodkaite, President of Lithuania's Forum of Disability Organizations, member of EESC.
• Mr. Irakli Kurashvili, Director General for European Integration, Ministry of Foreign Affairs of Georgia, • HE Mr. Carl Hartzell, Ambassador of the European Union to Georgia and Ms. Diana Jablonska, Head of Unit for Georgia and Moldova, Neighbourhood East and Institution Building, European Commission welcome the CSP meeting and discussed the implementation of the Georgia-EU Association Agreement, as well as the process of Georgia's application for European Union membership.
Following speakers delivered presentations: Mr. Vladimer Papava - Member of Georgian Academy of Science, former Minister of Economy, Senior Fellow at GFSIS
• Mr. Vakhtang Charaia, Professor, University of Business and
Technology,
• Mr. David Bujiashvili - Director of the Department of EU Aid Programs and Sectoral Integration, MFA Georgia
• Mr. Christian Pirvilescu - Chairman of the Human Rights Group of the European Social and Economic Committee,