ღონისძიება საქართველო-უკრაინა: 30 წელი დიპლომატიური ურთიერთობების აღდგენიდან
2022 წლის 21 ივლისს საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს, საქართველოში უკრაინის საელჩოსა და საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის (რონდელის ფონდი) ორგანიზებით გაიმართა ღონისძიება საქართველო-უკრაინა: 30 წელი დიპლომატიური ურთიერთობების აღდგენიდან.
ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს საქართველოსა და უკრაინის ხელისუფლების წარმომადგენლებმა, მაღალი რანგის დიპლომატებმა და საერთაშორისო ექსპერტებმა. ღონისძიება სამ ნაწილად ჩატარდა და უძღვებოდნენ რონდელის ფონდის პრეზიდენტი და მკვლევრები.
ღონისძიების მონაწილეებმა განიხილეს და შეაფასეს საქართველო-უკრაინის ორმხრივი ურთიერთობები, საერთო ღირებულები, ინტერესები და მიზნები, ილაპარაკეს ამ ორი ხალხის ისტორიულად ჩამოყალიბებულ მჭიდრო ურთიერთობებზე და ამ სფეროში პოლიტიკის წარმართვის სამოქმედო გეგმაზე.

Georgia - Ukraine: Thirty Years of Re-establishment of Diplomatic Relations
On July 21 Ministry of Foreign Affairs of Georgia, Embassy of Ukraine in Georgia and Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Rondeli Foundation) co-hosted an event Georgia-Ukraine: Thirty Years old Re-establishing Diplomatic Relations.
Georgian and Ukrainian Government officials, high-ranking diplomats and international experts participated in the discussion, moderated by Rondeli Foundation President and Senior Fellows.
The event aimed to assess the bilateral relations between the two countries and discuss a plan of action for the future to streamline policies based on common values and interests, as well as historically close relations between the Georgian and the Ukrainian peoples.