ირანის ისლამური რესპუბლიკის დელეგაციის ვიზიტი
2017 წლის 4 თებერვალს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდს ეწვია ირანის ისლამური რესპუბლიკის დელეგაცია, რომლის შემადგენლობაში იყვნენ ირანის წამყვანი უნივერსიტეტების მათ შორის, თეირანის უნივერსიტეტის, პაიამ ნურის უნივერსიტეტის, შაჰიდ ბეჰეშთის უნივერსიტეტის რეგიონული კვლევების ცენტრის ინსტიტუტისა და კავკასიის კვლევითი ინსტიტუტის ხელმძღვანელები და პროფესორ-მასწავლებლები.
დელეგაციის წევრებს ფონდის სახელით შეხვდა ფონდის უფროსი მეცნიერ-თანამშრომელი და ევროპული კვლევების ცენტრის დირექტორი კახა გოგოლაშვილი.
შეხვედრაზე მხარეებმა შეაფასეს საქართველო-ირანს შორის არსებული ორმხრივი ურთიერთობები, იმსჯელეს მისი განვითარების პერსპექტივების შესახებ საერთაშორისო და რეგიონულ კონტექსტში. გარდა ამისა, საუბარი შეეხო საქართველოს ურთიერთობებს ევროკავშირთან, რუსეთთან და ასევე, საქართველოს ეკონომიკისა და უსაფრთხოების საკითხებს.

The Visit of the Delegation of the Islamic Republic of Iran
On February 4, 2017 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies hosted the visit of the delegation representing the academic circles of the Islamic Republic of Iran, represented by the professors and heads Departments of the University of Tehran, Payam Noor University, Regional Studies Research Institute at the Shahid Beheshti University and the Caucasus Studies Institute.
Mr. Kakha Gogolashvili, the Senior Fellow and the Director of the EU Studies Center met with the members of the delegation on behalf of the Foundation.
The parties assessed the current bilateral relationship between Georgia and Iran, discussed the prospects of development of the cooperation in the international and regional context as well as the challenges and opportunities of the EU-Georgia and Georgia-Russia relations and the economic and security situation of Georgia.