დისკუსია ახალქალაქში - „ამერიკა-საქართველოს 25 წლიანი დიპლომატიური ურთიერთობები“
2017 წლის 8 მაისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის (რონდელის ფონდი) ახალქალაქის რეგიონულ ოფისში გაიმართა საჯარო ლექცია-დისკუსია ეთნიკურად სომეხი მოსახლეობისთვის თემაზე - „ამერიკა-საქართველოს 25 წლიანი დიპლომატიური ურთიერთობები.“
ლექცია წაიკითხა ლევან მიქელაძის აღმასრულებელმა დირექტორმა და ამერიკის შეერთებულ შტატებში საქართველოს ელჩმა 2013-2016 წწ.-ში არჩილ გეგეშიძემ. მომხსენებელმა მოკლედ მიმოიხილა ამერიკა-საქართველოს ორმხრივი ურთიერთობები ისტორიულ ჭრილში, ხაზი გაუსვა ამერიკის მუდმივ მხარდაჭერას საქართველოს უსაფრთხოების სექტორის განვითარებასა და საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობის მიმართ. არჩილ გეგეშიძემ ასევე იმსჯელა სხვადასხვა სფეროში არსებული თანამშრომლობის განვითარების პერსპექტივების შესახებ.

Discussion in Akhalkalaki on 25th Anniversary of U.S.-Georgia Diplomatic Relations
On May 8, 2017 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Rondeli Foundation) organized a discussion on 25th Anniversary of U.S.-Georgia diplomatic relations for the representatives of ethnic Armenian community at its regional office in Akhalkalaki, Samtskhe-Javakheti.
The lecture was delivered by Amb. Archil Gegeshidze, the Executive Director of the Levan Mikeladze Foundation and Ambassador of Georgia to the United States of America in 2013-2016. The speaker made a brief overview of the historical background of bilateral relations between the two countries, emphasized the importance of the assistance of U.S. in development of Georgia’s security sector and its permanent support of the territorial integrity of Georgia. The speaker also discussed the prospects of development of bilateral cooperation in various sectors.