შეხვედრა საჯარო მმართველობის რეფორმის ექსპერტებთან
2017 წლის 7 სექტემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში (რონდელის ფონდი) გაიმართა შეხვედრა საჯარო მმართველობის რეფორმის ექსპერტ ბაიბა პეტერსონს, სტრატეგიული ინიციატივების ინსტიტუტის აღმასრულებელ დირექტორ ვლად კულმინსკისა და რონდელის ფონდის ევროპული კვლევების ცენტრის დირექტორ კახა გოგოლაშვილს შორის.
შეხვედრაზე მათ განიხილეს ევროკავშირის მხრიდან საჯარო მმართველობის რეფორმის მხარდაჭერა, სამეზობლო პოლიტიკის (ENP) საშუალებით, რაც მოიცავს რეფორმის პროგრამის შედგენასა და განხორციელებას. გარდა ამისა შეხვედრის მონაწილეებმა იმსჯელეს იმ საკითხებზე, რაც გაუმჯობესება-განვითარებას საჭიროებს.

Meeting with PAR Evaluation Experts
On September 7, 2017 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Rondeli Foundation) hosted the meeting between Ms. Baiba Petersone, PAR Evaluation expert, Mr. Vlad Kulminski, Executive Director of the Institute for Strategic Initiatives (Moldova) and Mr. Kakha Gogolashvili, Director of the EU Studies Centre at the Rondeli Foundation.
The meeting focused on progress of EU support to Public Administration Reform, through European Neighbourhood Policy (ENP) instrument, including programming and implementation and other issues that should be raised for improvements.