მრგვალი მაგიდა ევროპის საკითხებში გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილის მიხაელ როთის მონაწილეობით
2017 / 10 / 09
2017 წლის 9 ოქტომბერს რონდელის ფონდისა და ფრიდრიხ ებერტის ფონდის ერთობლივი ორგანიზებით გაიმართა მრგვალი მაგიდა ევროპის საკითხებში გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილის მიხაელ როთის მონაწილეობით.
ღონისძიებაზე მისასალმებელი სიტვით გამოვიდა ფრიდრიხ ებერტის ფონდის სამხრეთ კავკასიის რეგიონული ოფისის დირექტორი ფელიქს ჰეტი. მიხეილ როთმა ისაუბრა თემაზე: გერმანიის საპარლამენტო არჩევნები 2017 - შედეგები ევროპული ინტეგრაციის პროექტისთვის.
შეხვედრას ესწრებოდნენ საქართველოს არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები და დამოუკედებელი ექსპერტები.
ღონისძიების დასასრულს მომხსენებელსა და დამსწრე აუდიტორიას შორის გაიმართა ღია დისკუსია, რომელსაც უძღვებოდა რონდელის ფონდის ევროპული კვლევების ცენტრის დირექტორმა კახა გოგოლაშვილმა.

Round Table with Michel Roth, Minister of State for Europe at the German Federal Foreign Office
On October 9, Rondeli Foundation and Friedrich-Ebert Stiftung organized the round table with Michael Roth, Minister of State for Europe at the German Federal Foreign Office. The welcome speech was delivered by Felix Hett, Director of the Friedrich-Ebert-Stiftung South Caucasus Regional Office.
Mr. Michal Roth discussed the 2017 German federal elections – consequences for the European Integration project.
The audience of the meeting included the representatives of non-governmental organizations of Georgia and independent experts.
The open discussion between the speaker and the audience was moderated by Kakha Gogolashvili, Director of the EU Studies Center at the Rondeli Foundation.