მუდმივმოქმედი სემინარი ”პოლიტეკონომიური საუბრები ლადო პაპავასთან”
2017 წლის 26 ოქტომბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობათა კვლევის ფონდში (რონდელის ფოდი) გაიმართა მუდმივმოქმედი სემინარი ”პოლიტეკონომიური საუბრები ლადო პაპავასთან”. სემინარზე მოხსენებით თემაზე “კრიპტოვალუტების ეპოქა და „მოდერნ ეკონომიკის“ პარადიგმები“ წარსდგა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი ემზარ ჯგერენაია. მომხსენებელმა გააშუქა კრიპტოვალუტების შემნის ისტორია, გაანალიზა ის ფინანსური მექანიზმები, რომლებიც მათ უდევს საფუძვლად და განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა იმ პრობლემებზე, რომლებიც ამ კუთხით დგას საქართველოს წინაშე.
გაიმართა დისკუსია და გამოითქვა არაერთი საყურადღებო მოსაზრება. საბოლოოდ სემინარი შეაჯამა მისმა წამყვანმა, ბ-ნმა ლადო პაპავამ.

On October 26, 2017 Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Rondeli Foundation) hosted a public seminar “Political Economic Discussions with Vladimer Papava”. Professor Emzar Jgerenaia, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University made a presentation on “The Era of Cryptocurrency and the paradigms of “Modern Economics”. The speaker briefly overviewed the history of cryptocurrency, analyzed its financial mechanisms and emphasized the main problems that Georgia face in respect of this issue.
The event was followed by an ardent discussion. The attendees made some useful remarks and suggestions. The seminar was moderated by Prof. Vlidimer Papava, the Senior Fellow and the Director of the Center for Applied Economic Studies at Rondeli Foundation.