პოლიტიკის დოკუმენტების საჯარო განხილვა
2017 წლის 16, 17 და 18 მაისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში (რონდელის ფონდი) სასწავლო პროგრამის -,,საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში“ - ფარგლებში გაიმართა მონაწილეების დაწერილი პოლიტიკის დოკუმენტების საჯარო განხილვა.
ღონისძიებაზე სასწავლო პროგრამის მონაწილეებმა წარმოადგინეს სახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის სხვადასხვა საკითხებზე შემუშავებული საჯარო პოლიტიკის დოკუმენტები. პოლიტიკის დოკუმენტები მოიცავდა ისეთ თემებს, როგორიცაა „რუსეთის ანტიქართული პროპაგანდის განეიტრალება“, „ქალთა როლის გაძლიერება შინაგან საქმეთა სამინისტროში“, „სამუშაოს მაძიებელთა მომზადება-გადამზადების სახელმწიფო პროგრამის ეფექტიანობა“, „მასწავლებელთა მოტივაციის ამაღლების ხელშეწყობა“ და სხვა.
პროგრამა ,,საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებების წარმართვის ტექნიკაში”  მიზნად ისახავს დაეხმაროს საქართველოს მთავრობას მართვის სფეროში არსებული პრობლემების დაძლევაში. პროექტი ითვალისწინებს საშუალო რგოლის საჯარო მოხელეთა და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელთა ჩართვას პოლიტიკის შემუშავებისა და მოლაპარაკების წარმართვის ტექნიკის დასახვეწ პრაქტიკულ მეცადინეობებში.
პროგრამას აფინანსებს შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტო (SIDA) და ახორციელებს რონდელის ფონდი  ესტონეთის დიპლომატიის სკოლასთან პარტნიორობით (EDK).

Public Debates of Policy Documents
On June 16, 17 and 18, 2017 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies organized the public debates of policy documents under the framework of the training program "Capacity-building of the Georgian Leadership Community for Improved Decision-making and Negotiation Skills".
During the debates the program participants presented actionable policy documents related to issues of national importance. The topics of the policy documents included:  “Dissemination of Russian Anti-Georgian Propaganda”, “Strengthening Women's Role in the Ministry of Internal Affairs”, “Efficiency of the Job Seekers’ Training and Re-training State Program”, “Enhancing the Motivation of School Teachers” etc.
The program "Capacity-building of the Georgian Leadership Community for Improved Decision-making and Negotiation Skills" is designed to assist the Georgian government to respond to the governance challenges. The project aims at engaging directly with middle level public servants and civil society representatives in practical exercises in policy development and negotiation techniques.
The program is funded by the Swedish International Development Cooperation Agency (SIDA) and is implemented by the Rondeli Foundation in partnership with Estonian School of Diplomacy (ESD).