რუსეთის სამხედრო ძალების მიმოხილვა: გამოცემა 74, 8 - 14 თებერვალი, 2021
ომი უკრაინაში - 8-14 თებერვლის კვირაში, უკრაინაში, დონბასის ფრონტზე, დაიღუპა 5 და დაიჭრა 2 უკრაინელი სამხედრო მოსამსახურე. რუსული ჰიბრიდული ძალები კვირის განმავლობაში ყოველდღიურად ხსნიდნენ ცეცხლს.
ომი სირიაში - გავრცელებული ინფორმაციით, 9 თებერვალს, სირიაში, ხმეიმიმის საჰაერო ბაზაზე განთავსებული Iskander-M ტიპის ახლო მოქმედების (ტაქტიკური) ბალისტიკური რაკეტებით, მიტანილ იქნა დარტყმა სოფელ ტაჰრინში არსებულ ნავთობგადამამუშავებელ ქარხანაზე, რომელიც ქალაქ ალ-ბაბას ჩრდილოეთით მდებარეობს - ჩრდილოეთ სირიაში არსებულ თურქეთის გავლენის ზონაში. 14 თებერვალს, რუსეთის საჰაერო ძალებმა იერიში განახორციელეს იდლიბში, სირიელი მეამბოხეების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე.
9 თებერვალს, ორი ნორვეგიული გამანადგურებელი აფრინდა განგაშის საფუძველზე, ორი  რუსული Tu-160 ტიპის მძიმე სტრატეგიული ბომბდამშენის დასახვედრად, რომლებიც შორეულ ფრენას ახორციელებდნენ არქტიკულ წყლებში. აღნიშნული ფრენა მოიცავდა ბარენცის, გრენლანდიის, კარისა და ნორვეგიის ზღვებს.
რუსული Tu-160-ების 9 თებერვლის მარშრუტი
რუსეთმა ტაჯიკეთის საინჟინრო დანაყოფებს საჩუქრად გადასცა 40 ერთეული სპეციალური ტექნიკა.
49-ე არმიის (შტაბ-ბინა სტავროპოლში) 227-ე საარტილერიო ბრიგადას (კრასნოოკტიაბრსკი, ადიღეს რესპუბლიკა) გადაეცა Zoopark-1 ტიპის კონტრ-ბატარეული რადარის სისტემა.
11 თებერვალს, შავი ზღვის ფლოტის „ადმირალ გრიგოროვიჩის“ კლასის (პროექტი 11356P/M) სარაკეტო ფრეგატი „ადმირალ გრიგოროვიჩი“ და პროექტი 22160 კლასის საპატრულო გემი „დმიტრი როგაჩევი“, ჩავიდნენ კარაჩის პორტში, პაკისტანის მიერ ორგანიზებულ, მრავალეროვნულ სამხედრო სწავლებაში „ამანი-2021“  (12-16 თებერვალი) მონაწილეობის მისაღებად.
სირიაში განლაგებულმა რუსულმა დანაყოფებმა, ერთობლივი სწავლება ჩაატარეს ასადის რეჟიმის სატანკო ძალებთან ერთად.

War in Ukraine – Five Ukrainian soldiers were killed and two were wounded on the Donbass frontline during the week of 8-14 February 2021. Russian hybrid forces opened fire every day of the week.
War in Syria – On 9 February 2021, Russian Iskander-M short-range ballistic missile systems stationed at the Khmeimim air base reportedly hit an oil refinery in the village of Tarhin, located north of the city of Al-Bab, in the Turkish zone of influence in northern Syria. Russian air force conducted strikes in the Syrian rebel-held Idlib region on 14 February.
Norway scrambled two of its fighters on 9 February, to meet two Russian Tu-160 heavy strategic bombers during their long-range flight over Arctic waters. The flight included the Barents, Greenland, Kara and Norwegian Seas.
The route of Russian Tu-160s on 9 February 2021
Russia gifted about 40 specialized vehicles to the engineering troops of Tajikistan.
Zoopark-1 counter-battery radar system has been delivered to the 227th Artillery Brigade (Krasnooktyabrskiy, Republic of Adygea) of the 49th Army (HQ in Stavropol).
On 11 February, the Black Sea Fleet’s Admiral Grigorovich / Project 11356P/M class guided missile frigate Admiral Grigorovich and Project 22160 class large patrol ship Dmitry Rogachev arrived at the port of Karachi to participate in the multilateral Aman-2021 military exercise (12-16 February 2021), organized by Pakistan.