რუსეთის სამხედრო ძალების მიმოხილვა: გამოცემა 92, 25 ივლისი - 1 აგვისტო, 2021
ომი უკრაინაში - რუსული ჰიბრიდული ძალების მოქმედებების შედეგად, 26 ივლისს, დონბასის ფრონტზე დაიჭრა 7 უკრაინელი სამხედრო.
ომი სირიაში - რუსეთის საჰაერო ძალებმა 26, 27, 28, 29 და 30 ივლისს, მრავალჯერადი დარტყმები განახორციელა სირიელი მეამბოხეების მიერ კონტროლირებად იდლიბის რეგიონში.
29 ივლისს, იტალიურმა და ესპანურმა გამანადგურებლებმა, ბალტიის ზღვის თავზე, გზა გადაუჭრეს ორ რუსულ Il-22PP ტიპის ელექტრონული ბრძოლის თვითმფრინავს, Su-24 ტიპის მოიერიშესა და Il-76 ტიპის სტრატეგიულ სატვირთო თვითმფრინავს. აღნიშნული ინციდენტი პირველი შემთხვევაა, როდესაც Il-22PP ტიპის საფრენ აპარატს გადაუჭრეს გზა.
Il-22PP
98-საჰაერო-სადესანტო დივიზიის (შტაბ-ბინა ივანოვოში) 217-საჰაერო-სადესანტო პოლკს (ივანოვო) გადაეცა ბატალიონის სამყოფი ჯავშანტექნიკის პარტია, სავარაუდოდ 31 ერთეული BMD-4M ტიპის ქვეითთა საბრძოლო მანქანა და 8 ერთეული BTR-MD რაკუშკა-ს“ ტიპის ამფიბიური ჯავშანტრანსპორტიორი.
რუსეთის შეიარაღებულმა ძალებმა T-80BVM ტიპის ტანკების ახალი პარტია მიიღო.
T-80BVM ტიპის ტანკები
უკრაინისა და ბელარუსის საზღვართან რუსეთის 5 სხვადასხვა ოლქში განლაგებულმა მე-20 არმიის (შტაბ-ბინა ვორონეჟში) დანაყოფებმა სწავლება გამართეს, რომელიც ორიენტირებული იყო საველე შტაბების მოწყობაზე.
ბალტიის ფლოტის კარაკურტის“ კლასის (პროექტი 22800) კორვეტმა „ოდინცოვო“ და ბუიან-მ”  კლასის (პროექტი 21631) კორვეტმა „ზელიონი დოლ“, ინდოეთის საზღვაო ძალების ფრეგატთან ერთად, ბალტიის ზღვაში ერთობლივი სწავლება ჩაატარეს.
შავი ზღვის ფლოტის 810-ე საზღვაო ქვეითთა ბრიგადის (სევასტოპოლი, რუსეთის მიერ ოკუპირებული ყირიმი, უკრაინა) 1000-მდე სამხედრომ, ოკუპირებულ ნახევარკუნძულზე წვრთნა ჩაატარა.

War in Ukraine – Seven Ukrainian military service members were wounded by the Russian hybrid forces on the Donbas frontline on 26 July 2021.
War in Syria – Russian air force conducted multiple strikes in the Syrian rebel-held Idlib region on 26, 27, 28, 29 and 30 July 2021.
Two Russian Il-22PP electronic warfare aircraft, a Su-24 attack aircraft and an Il-76 strategic airlifter were intercepted by Italy’s and Spain’s fighters over the Baltic Sea on 29 July 2021. The incident became the first intercept of Il-22PP planes.
Il-22PP
The 217th Airborne Regiment (Ivanovo) of the 98th Airborne Division (HQ in Ivanovo) received a battalion’s batch of armored cars, probably including 31 BMD-4M infantry fighting vehicles and eight BTR-MD Rakushka amphibious armored personnel carriers.
Russian armed forces received a new batch of T-80BVM tanks.
T-80BVM tanks
Various units of the 20th Army (HQ in Voronezh) based in five Russian oblasts (administrative regions) on the borders of Ukraine and Belarus held exercises that focused on establishing field headquarters.
The Baltic Fleet’s Project 22800 Karakurt class corvette Odintsovo and Buyan-M / Project 21631 class corvette Zeleny Dol held a joint exercise in the Baltic Sea with a frigate from India’s navy.
About 1,000 troops of the Black Sea Fleet’s 810th Naval Infantry Brigade (Sevastopol, Russian-occupied Crimea, Ukraine) held an exercise on the occupied peninsula.