სემინარი - “ლიდერობა კარგი მმართველობისათვის”
2008 წლის 20-21 ნოემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა კანადის საერთაშორისო განათლების ბიუროსთან თანამშრომლობით, პროექტ "საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელის" ფარგლებში (რომელსაც აფინანსებს კანადის საერთაშორისო განვითარების სააგენტო), ჩაატარა პროფესიული განვითარების რეგიონული სემინარი: „ლიდერობა კარგი მმართველობისათვის“.
სემინარის მიზანი იყო ლიდერობისა და მმათველობის უმთავრესი კომპეტენციების სწავლების გზით ლიდერობის უნარ-ჩვევების გაძლიერება და ლიდერობის როლისა და პასუხისმგებლობის ჩვენება საჯარო სექტორისა და საჯარო პოლიტიკის სიძლიერის, ეფექტურობისა და გამჭირვალობის ზრდაში, ისევე როგორც საზოგადოებრივი რესურსების, სიკეთეებისა და სერვისების მართვაში.
სემინარში მონაწილეობას იღებდა სამხრეთ კავკასიის სამი ქვეყნის: სომხეთის, აზერბაიჯანისა და საქართველოს საკანონმდებლო და აღმასრულებელი ხელისუფლების, სამოქალაქო საზოგადოების, აკადემიური, მედია და კერძო სექტორების წარმომადგენლები.
სემინარი ჩაატარეს კანადის გამოცდილმა ექსპერტებმა: ქვინს უნივერსიტეტის პოლიტიკის კვლევის სკოლის წევრმა, საჯარო პოლიტიკისა და მმართველობის საკითხებში დამოუკიდებელმა კონსულტატნმა და კანადის საჯარო სერვისების სკოლის საერთაშორისო სწავლების პროგრამების უფროსმა მრჩეველმა, დავიდ ელდერმა და უფროსმა მენეჯრმა, კატრინა მურეიმ, რომელსაც თვრამეტწლიანი გამოცდილება აქვს ადამიანური რესურსების მართვაში, სწავლების მეშვეობით ორგანიზაციულ განვითარებაში, კომუნიკაციებსა და მმართველობის შეცვლაში. ის 2006 წლიდან „ექსპორტის განვითარება კანადას“ წევრია. მიურეიმ საფუძველი ჩაუყარა ისეთ კორპორატიულ პროგრამებს როგორებიცაა: ნიჭის მართვა და წარმატების დაგეგმვა, მმართველობის ცვლილება, ლიდერობის განვითარება, გუნდის ეფექტურობა, „ქოუჩინგი“, კარიერის განვითარება და კომპეტენციის ზღვრები.
ორდღიანი სემინარის დასასრულს გაიმართა გამოსაშვები ცერემონია, რომელზეც მონაწილეებს გადაეცათ სერთიფიკატები.

Workshop - “Leadership for Good Governance”
On November 20 - 21, 2008 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies, in cooperation with the Canadian Bureau of International Education, in the framework of Public Policy Knowledge Network  project (supported by the Canadian government through the Canadian International Development Agency), organized a regional professional development workshop-“Leadership for Good Governance”.
The goal of the workshop was to build leadership capacity by providing training on key leadership and management competencies and demonstrating the role of leadership to facilitate the development of sustainable, indigenous demand for greater public sector and public policy capacity, effectiveness, transparency and accountability in the management of public resources, goods and services.
Fifteen participants from the three countries of South Caucasus: Georgia, Armenia and Azerbaijan were recruited to attend the workshop. The target audience for the event was representatives of the executive and legislative branches of government, as well as civil society, including academia, media and private sector.
The participants were trained by skilled experts from Canada: David C. Elder, a member of the Faculty of the School of Policy Studies of Queen's University, an independent consultant on public policy and management issues, a Senior Advisor to the Canada School of Public Service in its international learning programs; and Ms. Katherine Murray, a senior manager with over 18 years of diverse Human Resource management and organizational development experience in learning, and organizational development, communications and change management.  She has been with Export Development Canada since January of 2006.  She has championed such corporate programs as: talent management and succession planning, change management, leadership development, coaching, team effectiveness, career development and competency frameworks.
The two day workshop was followed by the Graduation Ceremony, the workshop participants were awarded with the Certificates of Completion.