სემინარი საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებისა და სამოქმედო გეგმის შესახებ
2010 წლის 10 თებერვალს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში ოკუპირებულ ტერიტორიების მიმართ სახელმწიფო სტრატეგიის სამოქმედო გეგმის განხილვა გაიმართა. აღნიშნული შეხვედრა უსაფრთხოებისა და განვითარების პოლიტიკის ინსტიტუტის ხელშეწყობით ჩატარდა.
სახელმწიფო სტრატეგიის საჯარო განხილვაში მონაწილეობა მიიღეს საქართველოში მოღვაწე დამოუკიდებელმა ექსპერტებმა, ჟუნრალისტებმა და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა.
შეხვედრის პირველი სესია დაეთმო რეინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოხსენებას სახელმწიფო სტრატეგიის სამოქმედო გეგმის შესახებ. შესვენების შემდეგ ექსპერტებსა და რეინტეგრაციის სამინისტროს წარმომადგენლებს შორის სამოქმედო გეგმის თაობაზე საინტერესო დისკუსია გაიმართა.

Workshop on Georgian Action Plan for Occupied Territories
On February 10, 2010 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies hosted a workshop on the Action Plan of the Government of Georgia State Strategy on Occupied Territories. The event was supported by The Institute of Security and Development Policy represented by Johanna Popjanevski.
the participants included the representatives of the State Ministry on Reintegration, independent experts, journalists and other representatives of non-governmental organizations.
The workshop was opened by the State Minister, Mr. Temuri Yakobashvili, presenting the Action Plan of the Government of Georgia State Strategy on Occupied Territories. The presentation was followed by an ardent discussion.