ქართველი და პოლონელი ექსპერტების სემინარი
2015 წლის 25 მარტს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა უმასპინძლა ქართველი და პოლონელი ექსპერტების სემინარს „საქართველო ევროკავშირთან ასოცირების შესახებ ხელშეკრულების ხელმოწერის შემდეგ: რეფორმები და უსაფრთხოების გამოწვევები“.
ღონისძიება საქართველოში პოლონეთის  საელჩოს, საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდისა და პოლონეთის საერთაშორისო ურთიერთობათა ინსტიტუტის (PISM) ერთობლივი ორგანიზებით გაიმართა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ სახელმწიფო უწყებებისა და ორივე ქვეყნის საექსპერტო  წრეების, ასევე საერთაშორისო და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლები.
სემინარის მონაწილეებს მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის პრეზიდენტმა ალექსანდრე რონდელმა და პოლონეთის საერთაშორისო ურთიერთობათა ინსტიტუტის დირექტორმა მარჩინ ზაბაროვსკიმ.
შეხვედრაზე  შესავალი სიტყვით გამოვიდნენ საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრი თამარ ბერუჩაშვილი და პოლონეთის ელჩი საქართველოში ანდრეი ჩიეჟკოვსკი. საგარეო საქმეთა მინისტრი და საპატიო ელჩი მიესალმნენ დროული და საინტერესო შეხვედრის ორგანიზების იდეას და ხაზი გაუსვეს ქართველი და პოლონელი პარტნიორების ერთობლივი მუშაობის მნიშვნელობას.
სემინარის მსვლელობისას ექსპერტებმა განიხილეს საქართველოსა და ევროკავშირს შორის ასოცირების შეთანხმების ხელმოწერის შემდგომ განვითარებული მოვლენები - რეგიონში შექმნილი უსაფრთხოების გარემო, არსებული გამოწვევები, საქართველოს ოკუპირებულ რეგიონებში შექმნილი ვითარება და  ქვეყნის ნატოში ინტეგრაციის პროცესი.

Polish-Georgian Expert Seminar
On March 25, 2015 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS) hosted a Polish – Georgian Expert Seminar “Georgia after Signature of the AA with the EU: Reforms and Security Challenges’ assessment”.
The event was organized by the Polish Institute of International Affairs (PISM) in partnership with the Embassy of Poland in Georgia and GFSIS.
High-ranking officials and experts representing the two countries, as well as the representatives of international community and civil society attended the event.
The welcoming remarks were made by Dr. Alexander Rondeli, President of GFSIS and Dr Marcin Zaborowski, Director of PISM.  The opening addresses were delivered by Ms. Tamar Beruchashvili, Minister of Foreign Affairs of Georgia and H.E. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland H.E. Andrzej Cieszkowski.  The Georgian Foreign Minister and the Ambassador welcomed the initiative of holding the timely seminar, and underlined the need of work between the Polish and Georgian partners.
During the seminar Georgian and Polish experts discussed the developments following the signature of the EU-Georgia Association Agreement: relations with NATO and EU, security situation in the region, ongoing challenges and issues related to Georgia’s occupied territories.