მორიგი შეხვედრა ზარზმის ახალგაზრდებთან
2020 წლის 18 ოქტომბერს, ზარზმის ახალგაზრდებისთვის ლექცია წაიკითხა ალექსი პეტრიაშვილმა თემაზე - "ვარშავის ბლოკიდან ჩრდილოატლანტიკურ ალიანსამდე".
ლექცია გაიმართა პროექტის "ახალგაზრდები რეგიონის განვითარებისთვის" ფარგლებში, რომელსაც რონდელის ფონდი „ზარზმის ბავშვთა აკადემიისა“ და ზარზმის მონასტრის ხელშეწყობით ახორციელებს. საგანმანათლებლო პროექტი ფოკუსირდება სხვადასხვა მიმართულებებზე, რომელიც ითვალისწინებს როგორც მათემატიკის ცოდნისა და უნარ-ჩვევების გაღრმავებას სპეციალურად შემუშავებული პროგრამის შესაბამისად, ასევე აქტუალური თემების განხილვას სამოქალაქო განათლებასა და ეროვნული უსაფრთხოების საკითხებზე.
პროექტის შედეგად, მონაწილეები გაიღრმავებენ ცოდნას და განივითარებენ ანალიტიკურ აზროვნებას ეროვნული და საერთაშორისო გამოწვევების ადეკვატურად შესაფასებლად, ასევე გაიმჯობესებენ უნარ-ჩვევებს რაც მათი სამომავლო განვითარების შესაძლებლობებს გაზრდის.

Meeting with Youth in Zarzma
On October 18, 2020, Aleksi Petriashvili conducted a lecture for youth in zarzma. The topic of the lecture was - "From Warsaw Pact to North Atlantic Treaty Organization".
Meeting was organized in the scope of "Youth for Regional Development" project, which is implemented by Rondeli Foundation in partnership with "Zarzma's children academy" and with the support of Zarzma monastery. Educational project focuses on different aspects, which includes mathematical knowledge and skill development in accordance with specially designed program, as well as discussion of current topics concerning civil education and national security.
As a result of the project, the beneficiaries are expected to acquire deeper relevant knowledge and enhance their analytical capabilities for adequate assessment of national and international challenges and acquire skills for their further development opportunities.