ახალგაზრდები რეგიონის განვითარებისათვის
11 აპრილს რონდელის ფონდის პროექტის "ახალგაზრდები რეგიონის განვითარებისათვის" ფარგლებში ჩატარდა გასვლითი ლექციები ასპინძის რაგბის საწვრთნელ ბაზაზე.
ზარზმის ახალგაზრდებისთვის სულხან სალაძემ, საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის ყოფილმა თავმჯდომარემ, ემზარ ჯგერენაიამ, ილია სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორმა, ზურაბ ბატიაშვილმა, რონდელის ფონდის მკვლევარმა და მარიამ დანგაძემ, მედია განვითარების ფონდის წარმომადგენელმა, ჩაატარეს ლექციები თემებზე: საქართველო და ევროპა, სამშობლო და სახელმწიფო, მედიაწიგნიერება, საქართველო და თურქეთი.
პროექტის მიზანია ადიგენისა და ახალციხის მუნიციპალიტეტების სკოლების მოსწავლეებში სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლება და სამოქალაქო აქტივიზმის გაზრდა. შედეგად, მონაწილეები გაიღრმავებენ ცოდნას და განივითარებენ ანალიტიკურ აზროვნებას ეროვნული და საერთაშორისო გამოწვევების ადეკვატურად შესაფასებლად, ასევე გაიუმჯობესებენ უნარ-ჩვევებს რაც მათი სამომავლო განვითარების შესაძლებლობებს გაზრდის.

Youth for Regional Development
On April 11, in the framework of the project "Youth for Regional Development", lectures were held on rugby base in Aspindza.
Sulkhan Saladze, former head of Georgian Young Lawyers’ Association, Emzar Jgerenaia, Professor at Ilia state University, Zura Batiashvili, Research Fellow and Mariam Dangadze, Representative of Media Development Fund, discussed several important issues: Georgia and Europe, State and Homeland, Georgia and Turkey and Media literacy.
The aim of the project is to enhance civic consciousness and increase civic activism among schoolchildren from Adigeni and Akhaltsikhe municipalities. As a result of the project, the beneficiaries are expected to acquire deeper relevant knowledge and enhance their analytical capabilities for adequate assessment of national and international challenges and acquire skills for their further development opportunities.