დაიწყო სასწავლო პროგრამა საჯარო მოხელეებისთვის
რონდელის ფონდი წარმატებებს უსურვებს საჯარო მოხელეთა სასწავლო პროგრამის ახალ მე-13 ნაკადს. პირველი დისტანციური ლექცია ჩატარდა თემაზე საჯარო პოლიტიკის ეკონომიქსი. ლექციას უძღვება რონდელის ფონდის უფროსი მკვლევარი და ეკონომიკის კვლევის ცენტრის დირექტორი, ვლადიმერ პაპავა.
შვიდი თვის განმავლობაში მონაწილეები მიიღებენ თეორიულ და პრაქტიკულ ცოდნას საჯარო მართვის, პოლიტიკის დაგეგმვისა და ანალიზის და მოლაპარაკებათა წარმართვაში. ლექციების პარალელურად პროგრამის მონაწილეები, ფონდის მენტორების ხელმძღვანელობით, თავიანთი უწყებისთვის აქტუალურ საკითხებზე შეიმუშავებენ პოლიტიკის დოკუმენტებს, რომელთა საჯარო განხილვა გაიმართება სასწავლო პროგრამის ბოლოს.
საჯარო მოხელეთა სასწავლო პროგრამა მიმდინარეობს 2009 წლიდან შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს მხარდაჭერით.

Training Program for Public Servants has Begun
The Rondeli Foundation welcomes the 13th Cohort of the Capacity-building of the Georgian Leadership Community program (CBGL). Public servants attended the first online lecture on Economics for Public Policy conducted by Vladimer Papava, Senior Fellow and Director of the Center for Applied Economic Studies at the Rondeli Foundation.
For seven months, participants will receive theoretical and practical knowledge in the fields of public administration, policy development, planning and analyzing and negotiation. Along with lectures, program participants, under the guidance of foundation mentors, will develop a policy document on vital issues affecting their agencies, which will be publicly discussed at the end of the training program
The CBGL program is funded by the Swedish International Development Cooperation Agency (Sida) since 2009