დაჯილდოების ცერემონია ხულოს მუნიციპალიტეტის სკოლის მოსწავლეებისთვის
2021 წლის 22 ივნისს, მოსწავლეთა წახალისების მიზნით, რონდელის ფონდის მიერ ჩატარებული ვიქტორინის საფუძველზე ქალაქ ბათუმში გაიმართა დაჯილდოვების ცერემონია, სადაც გამოვლინდა 44 გამარჯვებული, ხულოს მუნიციპალიტეტის 18 სკოლიდან. გამარჯვებული მოსწავლეები დასაჩუქრდნენ ლეპტოპებით, მობილური ტელეფონებით, პლანშეტებითა და ჭკვიანი საათებით.
დაჯილდოვების ცერემონიას ესწრებოდნენ აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი - მაია ხაჯიშვილი, სამინისტროს წარმომადგენლები და ხულოს რესურსცენტრის ხელმძღვანელი - ედუარდ მიქელაძე.
პროექტი „თემის ახალგაზრდების ჩართულობა პანკისსა და ხულოში“ ხორციელდება საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის მიერ, საქართველოში აშშ-ის საელჩოს მხარდაჭერით და მიზნად ისახავს პანკისის ხეობასა და ხულოს მუნიციპალიტეტში ახალგაზრდების (14-18 წლის მოსწავლეები) სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებას, არაფორმალური განათლებისა და სხვადასხვა აქტივობის გზით მათი შესაძლებლობების გაზრდას.

Award Ceremony of the School Children from Khulo Municipality
Based on a quiz conducted by the Rondeli Foundation, an award ceremony was held on June 22, 2021, in Batumi for totally 44 teens of eighteen schools of the Khulo Municipality.  Pupils received awards such as: laptops, tabs, smartphones, and smartwatches.
The award ceremony was attended by the Minister of Education, Culture and Sports of the Autonomous Republic of Adjara - Maia Khajishvili, representatives of the Ministry, and the head of the Khulo Resource Center - Eduard Mikeladze.
The project - Community Youth Engagement in Pankisi and Khulo -  is implemented by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies with the support of the US Embassy in Georgia and aims to raise civic awareness and informal education among young people (14-18-year-olds) in Pankisi Gorge and Khulo Municipality.