პრაქტიკული სემინარი ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლი ახალგაზრდებისთვის
6 და 7 ნოემბერს პროექტის - "ეთნიკური უმცირესობების ხმა - ჩართულობა და გაძლიერება" ფარგლებში ჩატარდა მორიგი პრაქტიკული სემინარი. ღონისძიების ფარგლებში საქართველოს სხვადასხვა რეგიონებში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდები დაეუფლნენ ისეთ საკითხებს როგორიცაა: მოლაპარაკებების ხელოვნება, ადვოკატირება და ლობირება, ეთნიკურ უმცირესობებთან დაკავშირებული კულტურული და საგანმანათლებლო პოლიტიკა.
პროექტის დასრულებისას საუკეთესო 10 ბენეფიციარი გაივლის 2-თვიან ანაზღაურებად სტაჟირებას სხვადასხვა სახელმწიფო უწყებებსა და ანალიტიკურ ორგანიზაციებში.

Practical Training for the Young Representatives of Ethnic Minority Communities
On November 6-7th, in the scope of the project - "Strengthening Minority Voices", another round of practical training and engaging discussions was held. In the framework of the program, young representatives of ethnic minority communities from both Tbilisi and the regions took part in the capacity-building training on - negotiations, advocacy, and lobbying as well as got acquainted with the cultural and educational policies related to ethnic minorities.
By the end of the program, 10 beneficiaries will be granted a chance to go through a two-month-long internship at the State Agencies and Tbilisi-based think tanks.