„სასწავლო კურსი საერთაშორისო ურთიერთობებსა და ეროვნულ უსაფრთხოებაში“ გამოშვების ღონისძიება
2008 წლის 29 თებერვალს, საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა „სასწავლო კურსი საერთაშორისო ურთიერთობებსა და ეროვნულ უსაფრთხოებაში“ გამოშვების ღონისძიება. სასწავლო კურსს აფინანსებს ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტი. კურსის კურიკულუმი მოიცავს ისეთ თემებს, როგორებიცაა: პატარა სახელმწიფოები, გლობალიზაცია, ეკონომიკა, კვლევის მეთოდები და ევროატლანტიკური სტრუქტურები. პროექტი 2002 წელს დაიწყო და უკვე ასზე მეტი კურსდამთავრებული ჰყავს.
კურსდამთავრებულებს სერთიფიკატები გადასაცეს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის პრეზიდენტმა, ალექსანდრე რონდელმა და ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩმა საქართველოში, ჯონ ტეფტმა.

Graduation Ceremony of the “Training Course in International Relations and National Security”
On February 29, 2008 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies held a graduation ceremony to formally confer certificates upon the sixth group of graduates of the “Training Course in International Relations and National Security”.  Funded by the United States Department of State, the program offers seminars on topics including small states, globalization, economics, research methods and Euro-Atlantic structures,  and has an impressive group of alumni of over a hundred fellows since it was started in 2002.  Currently, the program is running in its seventh year.
Dr. Alexander Rondeli, Foundation’s President and Mr. John Tefft, Ambassador of the United States to Georgia awarded the certificates to the graduates.