დაიწყო სასწავლო კურსი პოლიტიკური პარტიების წევრთათვის
2008 წლის 14 ნოემბერს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში ოფიციალურად დაიწყო პოლიტიკური პარტიების წევრთათვის განკუთვნილი სასწავლო კურსი.
სამწლიან პროგრამას განახორციელებს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი, საქართველოში დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით. პროექტის მიზანია, პოლიტიკური პარტიების წარმომადგენელთა სწავლების გზით, საქართველოში პოლიტიკური კულტურის გაძლიერება. სასწავლო კურსი მოიცავს ისეთ თემებს, როგორებიცაა პოლიტიკური სოციოლოგია, პოლიტიკური სისტემები და იდეოლოგიები, მონაცემთა ანალიზი, საერთაშორისო ურთიერთობები, კონსიტუციონალიზმი, სამართლებრივი ჩარჩოები და სხვა.
ღონისძიების საპატიო სტუმრებს შორის იყვნენ დენის კეფე; საქართველოს პარლამენტის ვიცე სპიკერი, მიხეილ მაჭავარიანი; პოლიტიკური პარტიების ხელმძღვანელები და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები.

On November 14, 2008 at the Georgian Foundation for Strategic and International Studies the project "Training of Political Party Staff" was officially opened.
The three year-long training program, funded by the Embassy of the United Kingdom and Ireland in Tbilisi will be implemented by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies. The aim of the project is to strengthen the political party culture in Georgia through training of its representatives in the subjects such as political sociology, political systems and ideologies, data analysis, international relations, constitutionalism and legal framework, etc.
Special guests included H.M. Mr. Denis Keefe, ice speaker of the Parliament of Georgia, Mr. Mikheil Machavariani, the representatives of political party leadership and international organizations.