საჯარო ლექცია - „შემწყნარებლობისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის ეროვნული კონცეფცია“
2009 წლის 20-21 ივლისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ახალქალაქის რესურს ცენტრში გაიმართა საჯარო ლექცია - „შემწყნარებლობისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის ეროვნული კონცეფცია“, რომელიც წაიკითხა რეინტეგრაციის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის წარმომადგენელმა სამცხე-ჯავახეთში, არმენ ამირხანიანმა. ღონისძიებას ესწრებოდნენ სამოქალაქო საზოგადოებისა და სამცხე-ჯავახეთის ადგილობრივი მთავრობის წარმომადგენლები. ლექციის შემდეგ გაიმართა საინტერესო დისკუსია.
ღონისძიება ჩატარდა პროექტის ფარგლებში „სამოქალაქო საზოგადოების ეთნიკური ჯგუფების გაძლიერება, საჯარო პოლიტიკის დებატებში ჩართულობისათვის“, რომელსაც აფინანსებს ფინეთის მთავრობა და ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი.

Public Lecture – “National Concept on Tolerance and Civic Integration Policy of the Government of Georgia”
2009 / 07 / 21
On July 20 - 21, 2009 the regional resource center of the Georgian Foundation for Strategic and International Studies in Akhalkalaki hosted the public lecture of the representative of the State Minister on Reintegration Issues in Samtskhe-Javakheti, Mr. Armen Amirkhanian. The audience included representatives of civil society and local government of Samtskhe-Javakehti. The theme of the lecture was the National Concept on Tolerance and Civic Integration Policy of the Government of Georgia. The lecture was followed by an engaging discussion.
The event was held under the framework of the program, Enhancing Capacity of Ethnic Civil Society Groups to Actively Participate in Public Policy Debate, supported by the Government of Finland and implemented by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies.