ლექციების სერია პროგრამა „საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელის“ ფარგლებში
2008 წლის 8-10 აპრილს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში დელჰაუსის უნივერსიტეტის (ჰალიფაქსი) მოწვეულმა ლექტორმა, დენ ტუკერმა ჩაატარა ლექციების სერია, პროგრამა „საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელი 2007-2008-ს“ ფარგლებში.
ტუკერი ლიდერობისა და ცვლილებების მართვის ექსპერტია. ის ამჟამად უფროსი მრჩეველი და მოწვეული ლექტორია დელჰაუსის უნივერსიტეტის საჯარო ადმინისტრირების სკოლაში, სადაც ის კითხულობს კურსებს შრომითი ურთიერთობებისა და ცვლილებების მართვაზე.
სწავლების ეს მოდული 2007-2008 წლლების ბოლო მოდულია პოლიტიკის ანალიზის გუნდების პროგრამის ფარგლებში, რომელიც დასრულდება ივნისში. ამჟამად ჯგუფის წევრები მუშაობენ პოლიტიკის დოკუმენტის დასრულებაზე. მათი მენტორები არიან საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ფონდის მკვლევარი, პროფესორი ვლადიმერ პაპავა; ფონდის პრეზიდენტი ალექსანდრე რონდელი და კანადის უფროსი ტექნიკური მრჩეველი, პოლ ბრაუნი, დელჰაუსის უნივერსიტეტიდან.
პროექტი „საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელი“ ხელს უწყობს საჯარო სექტორის რეფორმირებას 2003 წლიდან, საქართველოს მთავრობის პროფესიული შესაძლებლობების გაზრდითა და კომპეტენციის ამაღლებით, გლობალურ სტანდარტებთან შესაბამისობაში მოყვანითა და საჯარო ადმინისტრირების საუკეთესო გამოცდილების გაზიარება-გაცნობით. უფრო კონკრეტულად კი პროგრამა აძლიერებს მთავრობის შესაძლებლობებს ამოიცნოს, დახვეწოს და დანერგოს საჯარო პოლიტიკის შესაძლებლობები და ალტერნატივები.
პროექტში მონაწილეობდნენ საქართველოს ეკონომიკური განვითარების, თავდაცვის, საგარეო საქმეთა და განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროები. ყველა მათგანი რეფორმაზე ორიენტირებულია და წარსულშიც მონაწილეობდა „საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელის“ პროგრამაში.

Series of Lectures in the Framework of the “Public Policy Knowledge Network”
On April 8-10, 2008 Dan Tucker, of Dalhousie University (Halifax), delivered a series of lectures to the 2007-08 Public Policy Knowledge Network Policy Analysis Teams at the Georgian Foundation for Strategic and International Studies.
Mr. Tucker is an expert in leadership and change management.  He currently serves as a Senior Advisor and Special Lecturer at the School of Public Administration at Dalhousie University where he teaches courses on Labor Management Relations and Change Management.
This training module represents the final training to be delivered under the 2007-08 Policy Analysis Team Program which will conclude in June.  Currently, the members of the Teams are working to finalize their policy deliverables under the guidance of program mentors Professor Vladimer Papava (the Georgin Foundation for Strategic and International Studies Senior Fellow), Dr. Alexander Rondeli (Foundation President) and Chief Canadian Technical Advisor, Mr. Paul Brown (Dalhousie University).
The Public Policy Knowledge Network project has assisted in building the competence and capacity of the Government of Georgia by advancing global standards and best practices in public administration to support public sector reform since 2003.  Specifically, the project has worked to augment the capability of the government to identify, refine and implement public policy options and alternatives.
The Ministries of Economic Development, Defense, Foreign Affairs and Education and Science, all reform oriented and with a previous engagement in the Public Policy Knowledge Network program, were selected as the participants for the pilot policy and analysis team project.