ლექცია ახალქალაქში სოციალური და პოლიტიკური კვლევის მეთოდები შესახებ
2011 წლის 24 დეკემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის რეგიონულ ოფისში, ქ.ახალქალაქში (სამცხე-ჯავახეთი), ჩატარდა ლექცია - სოციალური და პოლიტიკური კვლევის მეთოდები. ლექციას ესწრებოდნენ ადგილობრივი თემის, სამოქალაქო საზოგადოების, მედიისა და ადგილობრივი საჯარო უწყებების წარმომადგენლები. ლექცია წაიკითხა კავკასიის კვლევისა და რესურსების ცენტრის პროექტების კორდინატორმა, პროფესორმა თინათინ ზურაბიშვილმა.
ლექცია ჩატარდა პროექტის - ეროვნული ინტეგრაცია და ტოლერანტობა საქართველოში - ფარგლებში, რომელიც მიზნად ისახავს საქართველოს მოქალაქეებს შორის ერთიანი ხედვის ჩამოყალიბებას, ასევე - დემოკრატიული სახელმწიფოს პრინციპებზე დაყრდნობით ეროვნული ინტეგრაციის ხელშეწყობას.
პროექტი სამ კომპონენტს მოიცავს და ხორციელდება საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ახალქალაქის ოფისში. თ. ზურაბიშვილის ლექცია არის პროექტის პირველი კომპონენტის ნაწილი, რაც მოიცავს უნარების განვითარებისკენ მიმართულ ღონისძიებებს.

Lecture in Akhalkalaki on Social and Political Research Methods
On December 24, 2011 at the regional Public Policy Unit  (PPU) of GFSIS in Akhalkalaki, Samtskhe-Javakheti, a training course in Social and Political Research Methods was conducted for the local community leaders, civil society, media, and government representatives of the region.  Professor Tinatin Zurabishvili, Project Coordinator at the Caucasus Research Resource Centre (CRRC), offered the course.
The training was held under the project National Integration and Tolerance in Georgia.  The aim of the project is to forge a common understanding and vision of the Georgian state among the citizens of Georgia despite their ethnic origin and to promote a national integration process in line with the principles of modern, democratic state.  The project is divided into three components and is implemented at the GFSIS PPU in Akhalkalaki.  The training was part of the project’s first component, which comprises the skills based capacity building activities.