პროგრამის "საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა" დასრულების ცერემონია
2014 წლის 9 ივლისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა პროგრამის ”საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკებებს წარმართვის ტექნიკაში”  2013-2014 წლის კურსის დახურვისა და ახალი ნაკადის მიღების ცერემონია.
ღონისძიებაზე სიტყვით გამოვიდნენ ფონდის პრეზიდენტი ალექსანდრე რონდელი,  საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე დავით ჯალაღანია, საქართველოში შვედეთის საელჩოს განვითარებისა და თანამშრომლობის განყოფილების ხელმძღვანელი ევა სმედბერგი და პროექტის პარტნიორი ორგანიზაციის, ესტონეთის დიპლომატიური სკოლის დირექტორი ეკე ნომი.
მომხსენებლებმა მიულოცეს დამსწრე საზოგადოებას კურსის დახურვა და ასევე მონაწილეთა ახალი, მეშვიდე ნაკადის მიღება. ცერემონიას დაესწრნენ პროგრამის მონაწილენი, საქართველოს მთავრობის, სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლები და პროგრამის კურსდამთავრებულები. ცერემონია დასრულდა ოფიციალური წვეულებით.

Graduation Ceremony of Capacity Building of the Georgian Leadership Community Program
On July 9, 2014 a graduation ceremony for the class of 2013-2014 and a welcoming reception for the next cohort of the program Capacity Building of the Georgian Leadership Community (CBGL) was held at GFSIS.
The ceremony’s keynote speakers included Amb. Alexander Rondeli, President of GFSIS, Mr. David Jalagania, Deputy Foreign Minister of Georgia, Ms. Eva Gibson Smedberg, Head of Development Cooperation, Embassy of Sweden in Georgia and Ekke Nomm, CBGL project partner, Head of Estonian School of Diplomacy (ESD).
The speakers congratulated the successful graduates and welcomed the new group of project participants. Georgian government officials, civil society and GFSIS alumni, attended the event.  The ceremony ended with an official reception.