სასწავლო ვიზიტი სტოკჰოლმში, შვედეთი
2016 წლის 6-11 ნოემბერს სასწავლო პროგრამის - „საქართველოს საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა“ - ფარგლებში გაიმართა სასწავლო ვიზიტი ადამიანური რესურსების მართვის მენეჯერებისთვის ქალაქ სტოკჰოლმში, შვედეთში.
სასწავლო ვიზიტი მიზნად ისახავდა საჯარო სექტორის ადამიანური რესურსების მართვის მენეჯერების შესაძლებლობების გაძლიერებას და უნარების განვითარებას შვედეთის ადამიანური რესურსების მართვის როგორც საჯარო, ისე კერძო სექტორის საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებით. ვიზიტის მონაწილეები შეხვდნენ კოლეგებს სხვადსხვა უწყებიდან, როგორიცაა სოციალური დაზღვევის სააგენტო, შვედეთის სამუშაო გარემოს სამსახური, შვედეთის საგარეო საქმეთა სამინისტრო, საჯარო დასაქმების სააგენტო, შვედეთის სახელმწიფო დასაქმების სააგენტო და ასევე ესტუმრნენ ესკილცუნას მუნიციპალიტეტს.
სასწავლო ვიზიტის ბოლოს შვედეთში საქართველოს საელჩოში მონაწილეებისათვის გაიმართა საზეიმო მიღება. ელჩმა მალხაზ კაკაბაძემ მონაწილეებს მიულოცა სასწავლო ვიზიტის წარმატებით დასრულება.
პროგრამას, რომლის ფარგლებშიც ჩატარდა სასწავლო ვიზიტი, ახორციელებს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი შვედეთის საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის სააგენტოს (SIDA) ფინანსური მხარდაჭერით. სასწავლო ვიზიტი ორგანიზებული იყო შვედეთის საჯარო ადმინისტრირების ინსტიტუტის (SIPU) მიერ.

Study Visit to Stockholm, Sweden
On November 6-11, 2016 the study visit for the Human Resources Managers from various ministries was held in Stockholm, Sweden, under the framework of the program “Capacity – Building of the Georgian Leadership Community”.
The study visit aimed at strengthening the capacity of the HR function and to increase skills of HR professionals in Georgian public sector institutions by introducing the best practices of the Swedish public as well as the private sector HRM. The participants met with their counterparts from the Social Insurance Agency, Swedish Work Environment Authority (SWEA), Swedish Ministry of Foreign Affairs, Public Employment Agency, Swedish Agency for Government Employers and visited the Eskiltsuna Municipality in Sweden.
The reception and the closing ceremony was held at the Georgian Embassy to Sweden. H.E. Ambassador Malkhaz Kakabadze congratulated the participants on the successful completion of the visit.
The program that is supported by the Swedish International Development Cooperation Agency is implemented by the Georgian Foundation for Strategic and International Studies, while the study visit was organized by Swedish Institute for the Public Administration (SIPU).