სალექციო კურსი სტრატეგიული კომუნიკაციების შესახებ
2017 წლის 25 ოქტომბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში (რონდელის ფონდი) დაიწყო სალექციო კურსი სტრატეგიული კომუნიკაციების შესახებ, რომელსაც უძღვება საჯარო დიპლომატიის ცენტრის მკვლევარი ვივიან ვოკერი. სასწავლო კურსი მოიცავს ისეთ თემებს, როგორიცაა შესავალი საჯარო დიპლომატიაში, სტრატეგიის შემუშავება, გავლენა, ადვოკატირება, ე.წ. „ფრეიმინგი“ , დეზინფორმაციასთან ბრძოლა და სხვა.
ვივიან ვოკერი არის ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტის (CEU) მკვლევარი. მას აქვს  ამერიკის სახელმწიფო დეპარტამენტში 26-წლიანი სამუშაო გამოცდილება. ის ასევე კითხულობდა ლექციებს ეროვნული უსაფრთხოების სტრატეგიის შესახებ ომის ეროვნულ კოლეჯში, ვაშინგტონი, სტრატეგიისა და უსაფრთხოების შესახებ ეროვნული თავდაცვის კოლეჯში, არაბეთის გაერთიანებული ემირატები.
სალექციო კურსი ტარდება „სასწავლო პროგრამა ეროვნულ უსაფრთხოებასა და საჯარო პოლიტიკის“ ფარგლებში, რომელსაც ახორციელებს რონდელის ფონდი ამერიკის მთავრობის ფინანსური მხარდაჭერით. პროგრამის მიზანია ეროვნული უსაფრთხოების საკითხებზე მომუშავე ანალიტიკოსების მომზადება ძალოვან სტრუქტურებში, დიპლომატიურ სამსახურში, არასამთავრობო სექტორსა თუ ბიზნესის სფეროში კარიერის გასაგრძელებლად.

The Module on Strategic Communications
On October 25, 2017 Dr. Vivian S. Walker, the Faculty Fellow, USC Center on Public Diplomacy, launched the module on Strategic Communication at the Georgian Foundation for Strategic and International Relations (Rondeli Foundation). The course entails the topics on Public Diplomacy Concepts, Context and Craft, Building a PD Strategy, Influence, Advocacy and Framing, Countering Disinformation.
Dr. Walker is a Research Fellow at the CEU Center for Media, Data and Society.  Having a 26-year career with the State Department, she also served as Professor of National Security Strategy at the National War College in Washington, DC , a professor of strategic and security studies at the National Defense College of the United Arab Emirates.
The module is conducted in the framework of the flagship training program implemented by Rondeli Foundation, supported by the U.S. Government, on National Security and Public Policy. The program is designed to prepare the policy analysts for the national security community for careers as government policymakers in defense/security agencies, diplomats and non- governmental policy analysts.