5-დღიანი ტრენინგი თბილისში DCFTA-ს შესახებ ადგილობრივი ჟურნალისტებისთვის
2017 წლის 13-17 ნოემბერს თბილისში რონდელის ფონდის ორგანიზებით გაიმართა 5-დღიანი ტრენინგი DCFTA-ს შესახებ ადგილობრივი ჟურნალისტებისთვის. ტრენინგის პროგრამა მოიცავდა ისეთ თემებს როგორიცაა: თავისუფალი ვაჭრობა და ეკონომიკური ინტეგრაციული მოდელები, ვაჭრობასთან დაკავშირებული დებულებები ენერგეტიკის სფეროში, მომსახურებით ვაჭრობა, ელექტრონული კომერცია, ბიზნესის დაფუძნება და ოპერირება, სატრანსპორტო მომსახურება, სახელმწიფო შესყიდვები და სხვა.
პროგრამის მონაწილეებს გადაეცათ ტრენინგის წარმატებით დასრულების დამადასტურებელი სერტიფიკატები.
აღსანიშნავია, რომ აღნიშნული ტრენინგი უკვე ჩატარდა ადგილობრივი ჟურნალისტებისთვის და სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენლებისთვის ქ. თელავსა და ქ. ახალქალაქში და ასევე, გაიმართება ბათუმში, გორში, მარნეულსა და ქუთაისში.
პროექტი ხელს უწყობს DCFTA-სა და ვაჭრობის შესახებ ჟურნალისტების მიერ გაშუქებადობის ხარისხის გაუმჯობესებას, ცენტრალური და რეგიონული არასამთავრობო ორგანიზაციების შესაძლებლობების ზრდას ამ მიმართულებით და  DCFTA-სთან დაკავშირებული პოლიტიკის რეფორმების მხარდაჭერას.
პროგრამას ახორციელებს რონდელის ფონდი,  USAID / ”მმართველობა განვითარებისთვის“ საქართველოში ფინანსური მხარდაჭერით.

5-day Training Course in Tbilisi for the Group of Journalists
On November 13-17, 2017 Rondeli Foundation organized a 5-day training course in Tbilisi for the group of journalists under the framework of the project ““Deep and Comprehensive Free Trade Area (DCFTA) Awareness Raising Trainings for Journalists and Civil Society Organizations”. The training participants were introduced to the following topics: Free Trade and Economic Integration Models, Trade Related Energy Provisions of DCFTA, Trade in Services, Electronic Commerce, Establishment, and Operation of Businesses, Transport Services, Government Procurement and many more.
The participants were awarded with the certificates of successful completion.
Previously, the training sessions were conducted for the local journalists and the representatives of CSOs in Telavi and Akhalkalaki, the future training locations also include Batumi, Gori, Marneuli and Kutaisi.
The project will enhance the quality of journalists’ reporting on trade and DCFTA as well as improve the capacities of the central and regional NGOs dealing with DCFTA and strengthen the support towards DCFTA-related policy reforms.
The training program is implemented by Rondeli Foundation with the support of USAID/Governing for Growth (G4G) in Georgia.