შეხვედრა სასულიერო პირებთან ვაქცინაციის მნიშვნელობაზე
29 მაისს, რონდელის ფონდში ლიმბახის დიაგნოსტიკის ევროპული ჯგუფის "მრჩეველის" ექიმმა, მაკა ლომიძემ სასულიერო პირებთან შეხვედრა ჩაატარა. ლექციის თემა იყო თანამედროვე სამყაროში ვაქცინაციის მნიშვნელობა და covid-19-ის ვაქცინის გარშემო არსებული მოლოდინები.
ლექცია გაიმართა "საქართველოს მართლმადიდებელ ეკლესიასთან პოლიტიკის საკითხებზე დისკუსიის ხელშეწყობის" პროექტის ფარგლებში, რომლის მიზანია საქართველოს მართლმადიდებელი ეკლესიის წარმომადგენლებთან შეხვედრების გამართვა და საქართველოს პოლიტიკური განვითარების შესახებ მსჯელობა. პროექტი ხელს უწყობს სამოქალაქო საზოგადოებასა და ეკლესიას შორის თანამშრომლობის გაღრმავებას.

Meeting with Georgian Clergy on the Importance of Vaccines
On May 29, at Rondeli Foundation, Maka Lomidze, doctor of Medical Center "Mrcheveli", a member of the European Group of Limbach Diagnostics, had a meeting with Georgian clergy. The discussion topics included the importance of vaccines in the modern world and expectations around covid-19 vaccine.
The meeting was held within the framework of the project "Encouraging Policy Discussions with the Georgian Orthodox Church", which aims to promote increased awareness and understanding of Georgia’s political development among representatives of the Georgian Orthodox Church as well as to foster informed, productive engagement between civil society and the church.