ვივიენ უოლკერის ლექცია თემაზე "კრიზისის პერიოდში სტრატეგიული კომუნიკაციები - ბენგაზის შემთხვევა"
2020 წლის 8 ივლისს, აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტის სახალხო დიპლომატიის საკონსულტაციო კომისიის აღმასრულებელ დირექტორმა, ვივიენ უოლკერმა ონლაინ ლექცია ჩაატარა.
ვივიენ უlოკერი 26 წელი მუშაობდა აშშ-ის სახელმწიფო დეპარტამენტში; კითხულობდა ლექციებს ეროვნული უსაფრთხოების სტრატეგიის შესახებ ვაშინგტონის ომის ეროვნულ კოლეჯში და არაბეთის გაერთიანებული ემირატების სტრატეგიისა და უსაფრთხოების შესახებ ეროვნული თავდაცვის კოლეჯში.
პრეზენტაციას ესწრებოდნენ „ეროვნული უსაფრთხოებისა და საჯარო პოლიტიკის“ კურსდამთავრებულები და რონდელის ფონდის წარმომადგენლები.

Lecture on "Crisis Messaging in Complex Information Environments: The Case of Benghazi" by Vivian Walker
2020 / 07 / 09
On July 8, 2020 Vivian Walker, Executive Director of US Advisory Commission on Public Diplomacy at the Department of State, conducted an online lecture.
Dr. Walker has a 26-year career with the State Department, she also served as Professor of National Security Strategy at the National War College in Washington, DC , a professor of strategic and security studies at the National Defense College of the United Arab Emirates.
Rondeli Foundation alumni of National Security and Public Policy, as well as, representatives of Rondeli foundation attended the lecture.
Discussion topic included the Crisis Messaging in Complex Information Environments: The Case of Benghazi.