პანკისის ხეობაში პროექტ „ჩემი სამყაროს“ მონაწილეების დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა
2020 წლის 11 აგვისტოს, სოფელ ჯოყოლოში გაიმართა პროექტში „ჩემი სამყარო“ მონაწილე პანკისის ხეობის სკოლების უფროსკლასელების დაჯილდოების საზეიმო ცერემონია.
ცერემონიაზე სიტყვით გამოვიდნენ რონდელის ფონდის პრეზიდენტი ეკატერინე მეტრეველი და აშშ-ის ელჩის მოადგილის მოვალეობის შემსრულებელი კეტრინ შვაიცერი.
პროექტში გამარჯვებულები გამოვლინდნენ ჟურნალ „ჩემი სამყაროს“ საფუძველზე ჩატარებულ ვიქტორინაში ნაჩვენები შედეგებისა და პროექტში აქტიური მონაწილეობის საფუძველზე. გამარჯვებულებს და მონაწილეებს გადაეცათ პრიზები და სერტიფიკატები.
პროექტი „ჩემი სამყარო“ რონდელის ფონდში მიმდინარეობს 2013 წლიდან, საქართველოში აშშ-ის საელჩოს მხარდაჭერით და მიზნად ისახავს ქვეყნის მასშტაბით ახალგაზრდების სამოქალაქო ცნობიერების ამაღლებასა და საგარეო თუ საშინაო პოლიტიკის საკითხებზე ცოდნის გაფართოებას. პროექტის ძირითად სამიზნე ჯგუფებია: დევნილი ბავშვები აფხაზეთიდან და სამაჩაბლოდან, მაღალმთიანი აჭარის, გურიისა და პანკისის ხეობის რელიგიური და ეთნიკური უმცირესობები.
პროექტი რამდენიმე კომპონენტს მოიცავს: ქართულენოვანი, შემეცნებით-საინფორმაციო კვარტალური ჟურნალ „ჩემი სამყაროს“ გამოცემა, რომელიც რიგდება მთელი ქვეყნის მასშტაბით; სადისკუსიო კლუბების მუშაობა - რეგიონებში მოსწავლეებისათვის ტარდება ლექციები და ტრენინგები სხვადასხვა საკითხზე; ყოველი მეოთხე ჟურნალის გამოცემის შემდეგ სამიზნე ჯგუფებში ვიქტორინის ჩატარება და საუკეთესო შედეგების მქონე მოსწავლეების გამოვლენა; საზაფხულო სკოლები - ვიქტორინაში წარმატებული მოსწავლეების ერთკვირიან შეკრება, სადაც ისინი დაკავებული არიან სხვადასხვა ტიპის ფიზიკური და ინტელექტუალური აქტივობით.

Award Ceremony and Graduation of the project “My World” in Pankisi
On August 11, in Pankisi, Jokolo village, Rondeli Foundation organized an award ceremony for the "My World" project participants.
President of the Foundation, Ekaterine Metreveli and A/DCM of the US Embassy, Catherine Schweitzer congratulated the participants and awarded them with certificates and prizes.
The students, who actively participated in the project, read magazines, took quizzes and engaged in the discussions were given special prizes.
The project, My World has been implemented by GFSIS since 2013 aimed at increasing development opportunities of youth from vulnerable communities and strengthening the affiliation with the Georgian State. The project is implemented in the vulnerable communities of Georgia - Pankisi, Mountainous Guria and Adjara, IDP communities of Zugdidi and Tserovani.
The project activities encompassed publication of the youth journal, which is distributed throughout the country; youth discussion clubs - online lectures and trainings for students in the regions; quizzes, based on four issues of the journal and summer camps - winners of the quizzes spend one week actively engaged in physical and intellectual activities.