დისკუსია ადიგენის მუნიციპალიტეტში არსებულ გამოწვევებზე
2021 წლის 11 მარტს რონდელის ფონდის პროექტის "თემთა შორის თანამშრომლობის გაღრმავება ადიგენის მუნიციპალიტეტში" ფარგლებში თბილისში გაიმართა მრგვალი მაგიდა.
ღონისძიება მიზნად ისახავდა ადიგენის მუნიციპალიტეტში არსებული გამოწვევების შესახებ საკუთარი ხედვის წარმოდგენას ერთი მხრივ მუნიციპალიტეტის საჯარო მოხელეებისა და თემთა ლიდერების, ხოლო მეორე მხრივ - ცენტრალური ხელისუფლების წარმომადგენლების მხრიდან. ღონისძიების შემდეგ მონაწილეებმა გამოთქვეს მომავალი თანამშრომლობის, პირადი კომუნიკაციისა და აზრთა მიმოცვლის სურვილი.
მრგვალ მაგიდას ესწრებოდნენ პარლამენტის, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს, განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს, ასევე ომბუდსმენის ოფისის წარმომადგენლები.

Discussion on Local Issues in Adigeni Municipality
On March 11, 2021, in the scope of Rondeli Foundation's project "Building Bridges: Deepening Cooperation between Communities in Adigeni Municipality" a roundtable meeting was held in Tbilisi.
The meeting aimed for representatives of municipal authorities and community leaders on the one hand, and representatives of the central government on the other to communicate their respective perspectives on the issues challenging Adigeni municipality. The parties expressed their desire to cooperate further in order to keep each other updated on regional challenges and to offer solutions swiftly.
The roundtable was attended by representatives of the Parliament, Ministry of Economy and Sustainable Development, Ministry of Education, Science, Culture and Sport, and the Office of the Public Defender of Georgia.