პროექტის "ახალგაზრდები ცვლილებისთვის" კურსდამთავრებულთა კონფერენცია
19 ივლისს, რონდელის ფონდმა "ახალგაზრდები ცვლილებისთვის" პროგრამის კურსდამთავრებულთა კონფერენცია მოაწყო. შეხვედრაზე კახეთის, აჭარის, შიდა ქართლის, სამცხე-ჯავახეთისა და თბილისის ახალგაზრდა აქტივისტებისტებმა, არასამთავრობო ორგანიზაციების, მედიისა და პოლიტიკური პარტიების რეგიონულმა ახალგაზრდა წარმომადგენლებმა განიხილეს რონდელის ფონდისა და CRRC-ს მიერ გამოქვეყნებული კვლევის "ახალგაზრდების ღირებულებები და პოლიტიკური აქტივიზმი საქართველოში" შედეგები.
შეხვედრის ფარგლებში თავად პროექტის კურსდამთავრებულებმა წარადგინეს მოხსენებები და იმსჯელეს ისეთ აქტუალურ თემებზე როგორებიცაა: რეგიონებში სამოქალაქო აქტივიზმის მნიშვნელობა ახალგაზრდებში, განათლების სისტემაში არსებული გამოწვევები და შესაძლებლობები, ოკუპაციის ხაზთან მცხოვრები ახალგაზრდების წინაშე არსებული პრობლემები და ახალგაზრდების ჩართულობის მნიშვნელობა თანასწორობის საკითხებში.
პროექტი "ახალგაზრდები ცვლილებისთვის" მიზნად ისახავს ხელი შეუწყოს ახალგაზრდების გააქტიურებასა და მათ პროფესიონალებად ჩამოყალიბების პროცესს და ხორციელდება ნაციონალური ფონდი დემოკრატიისთვის (NED) ხელშეწყობით.

Conference for graduates of the educational program "Youth for Changes".
On July 19, the Rondeli Foundation organized a conference for graduates of the educational program "Youth for Changes". During the meeting, young activists, representatives of non-governmental organizations, media, and political parties from Kakheti, Adjara, Shida Kartli, Samtskhe-Javakheti, and Tbilisi discussed the results of the research "Youth Values and Political Activism in Georgia" published by the Rondeli Foundation and CRRC.
Within the framework of the meeting, the graduates of the project presented and discussed such topics as the importance of civic activism among young people in the regions, challenges and opportunities in the educational system, problems faced by young people living near the occupation line, and the importance of youth involvement in equality issues.
The program is supported by National Endowment for Democracy and aims to enhance youth activism and contribute to the development of youngsters into knowledgeable professionals.