,,თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში'' პროექტის მონაწილე ახალგაზრდების დაჯილდოების ცერემონია ხულოში
2023 / 07 / 14
პროექტი "თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში“ უკვე წლებია საქართველოს რეგიონებში მცხოვრები მოსწავლეების მიზიდულობის ცენტრად გადაიქცა და 900-მდე ახალგაზრდას აერთიანებს მაღალმთიანი აჭარიდან და ადიგენის მუნიციპალიტეტიდან.
2023 წლის 11 ივლისს პროექტის ფარგლებში გამართული ვიქტორინის გამარჯვებულები ხულოს მუნიციპალიტეტის 20 საჯარო სკოლიდან გამოვლინდნენ, რომლებსაც ლეპტოპები, ტელეფონები, პლანშეტები და რონდელის საზაფხულო ბანაკის საგზურები გადაეცათ. პროექტის მიზანია, არაფორმალური საგანმანათლებლო პროგრამებით და აქტივობებით ხელი შეუწყოს ადგილობრივი საჯარო სკოლების 14-18 წლის მოსწავლეების ინტეგრაციას, შიდა და საგარეო საკითხებზე ცნობიერების ამაღლებას, მედეგობის გაძლიერებასა და პრაქტიკული უნარების განვითარებას.
რონდელის ფონდის პროექტი "თემის ახალგაზრდების ჩართულობა საქართველოს რეგიონებში" საქართველოში აშშ-ს საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება.

''Community Youth Engagement in the Regions of Georgia'' Project Participants Award Ceremony in Khulo
The "Community Youth Engagement in the Regions of Georgia" project has become a center of attraction for students living in the regions of Georgia and already has gathered about 1,200 young school students from the mountainous region of Adjara and the Adigeni municipality.
On July 11, 2023, the winners of the quiz held within the framework of the project were selected from 20 public schools of Khulo municipality, who were given laptops, phones, tablets, and trips to the Rondeli summer camp. The goal of the project is to promote the integration of 14-18-year-old students of local public schools, raising awareness of internal and external issues, strengthening resilience, and developing practical skills through informal educational programs and activities.
The Rondeli Foundation’s "Community Youth Engagement in the Regions of Georgia" project has been implemented with the financial support of the U.S. Embassy in Georgia.