ადამიანური რესურსების მმართველების შეხვედრა
2007 წლის 8 მაისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში, პროექტ „საჯარო პოლიტიკის ცოდნის ქსელის“ ფარგლებში, გაიმართა ადამიანური რესურსების მმართველთა შეხვედრა.
შეხვედრას უძღვებოდა პარლამენტის პერსონალის მართვის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი დიანა ასათიანი. მან თანამშრომლებთან ერთად ისაუბრა იმ პროექტებისა და საკითხების შესახებ, რომლებზე მუშაობაც მოუხდათ პერსონალის მართვის მეთოდოლოგიისა და პოლიტიკის რეფორმირებისას საქართველოს პარლამენტში. დიანა ასათიანს აქვს ადამიანური რესურსების მართვის სფეროში მუშაობის ოცდახუთწლიანი გამოცდილება და შესაბამისად შეუძლია ყველაზე რთული საჭიროებებისა და პრობლემების გამოვლენა და მოგვარება.
პრეზენტაცია ეხებოდა ისეთ საკითხებს, როგორებიცაა სამუშაოს აღეწრილობის შედგენა, ატესტაციისა და კონკურსის ჩატარების წესები, სტაჟირების პროგრამების ორგანიზება, განვითარების გამოცდა, საკვალიფიკაციო მოთხოვნები და პერსონალის მონაცემთა ბაზები.
შეხვედრას ესწრებოდა საქართველოს ცხრა სამინისტროსა და სხვადასხვა სახელმწიფო სააგენტოს ადამიანური რესურსების დეპარტამენტების წარმომადგენელი. ზოგ მათგანს უკვე უმუშავია ზემოაღნიშნულ საკითხებზე, ზოგი კი ახლა იწყებს მსგავსი პოლიტიკის გატარებას საკუთარ სტრუქტურაში.

Meeting of Human Resources Managers
On May 8, 2007 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies hosted another meeting in the series of regular meetings of the human resources managers in the framework of its program - “Public Policy Knowledge Network”.
Ms. Diana Asatiani, Head of the Personnel Affairs Department at the Parliament of Georgia, led the meeting in which she and her staff members talked about projects and issues they have been dealing with in the process of reforming personnel management methodology and policies at the Parliament of Georgia. With more than 25 years of work and experience in the area of human resources management, Ms. Asatiani is an expert in the field with the ability to identify and address the most pressing needs and issues.
The presentation covered topics such as writing job descriptions, rules of competition and attestation, organizing internship programs, test development, qualification requirements and personnel databases, amongst others. The event was attended by heads of various human resources departments and other professionals from nine different Georgian ministries and governmental agencies, many of them are either currently working on these issues or starting to develop similar policies at their relevant institutions.