ფრანგი პარლამენტარების და სენატორების ვიზიტი
2016 წლის 18 თებერვალს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის ევროპული კვლევების ცენტრის ხელმძღვანელმა კახა გოგოლაშვილმა ფრანგი პარლამენტარების ჯგუფს, სენატორებს - პასკალ ალიზარს, ჟიზელ ჟურდასა და სენატის ევროპულ საქმეთა კომიტეტის მრჩეველს - ფაბრის ჰუგოს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში,  მხარეებმა განიხილეს საქართველოს აღმოსავლეთ პარტნიოტრობაში მონაწილეობის და ევროკავშირსა და საქართველოს შორის ასოცირების შესახებ შეთანხმების განხორციელბის მიმდინარების საკითხები. მხარეებმა ასევე ისაუბრეს საქართველოს მეზობელ ქვეყნებთან ურთიერთობების,  რუსეთის პოლიტიკის, მასთან არსებული რისკების და საქართველოსთვის უვიზო რეჟიმის მინიჭების შესახებ.

Visit of French Parliamentarians and Senators
On February 18, 2016 the Director of EU Studies of Georgian Foundations for strategic and International Studies hosted the group of French Parliamentarians, the Senators – Mr. Pascal Allizard, Mrs. Giselle Guarda and the advisor of the Committee for European Affairs - Mr. Fabris Hugo.
Within the framework of visit the issues related to Georgia’s participation in Eastern Partnership and EU-Georgia Association Agreement implementation process were discussed. The participants also touched upon the relations of Georgia with neighboring countries, Russian politics and related to it risks, as well as granting visa-free regime for Georgia.