მშვიდობისა და განიარაღების ჩინეთის სახალხო ასოციაციის დელეგაციის ვიზიტი
2016 წლის 11 აპრილს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდმა უმასპინძლა მშვიდობისა და განიარაღების ჩინეთის სახალხო ასოციაციის დელეგაციას, რომელსაც ხელმძღვანელობდა ასოციაციის ვიცე-პრეზიდენტი, საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩის იუ ჰონგჯოუ. ღონისძიებას უძღვებოდნენ საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის უფროსი მეცნიერ-თანამშრომლები მერაბ კაკულია და ვალერი ჩეჩელაშვილი.
მხარეებმა განიხილეს ჩინეთ-საქართველოს ურთიერთობები, გამოთქვეს კმაყოფილება ორმხრივი ურთიერთობების დინამიკური განვითარების გამო და ხაზი გაუსვეს ურთიერთქმედების გააქტიურების აუცილებლობას აბრეშუმის გზის პროექტის წარმატებისათვის.
მშვიდობისა და განიარაღების ჩინეთის სახალხო ასოციაციის ვიცე-პრეზიდენტმა იუ ჰონჯგუნმა აბრეშუმის გზის ეკონომიკური სარტყლის ერთობლივი მშენებლობის პროცესში საქართველოსა და ჩინეთის წინაშე არსებული შესაძლებლობების და გამოწვევების შესახებ ილაპარაკა. დელეგაციის წარმომადგენლებმა აუდიტორიის შეკითხვებს უპასუხეს.

The Visit of the Chinese People’s Association for Peace and Disarmament Delegation
On April 11, 2016 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies (GFSIS) hosted the Chinese People’s Association for Peace and Disarmament (CPAPD) delegation headed by the Vice President of the Association, H.E Ambassador Mr. Yu Hongjun. Mr. Valeri Cechelashvili, and Mr. Merab Kakulia, the Senior-Fellows (GFSIS) hosted the delegation members.
During the round-table discussion, the parties discussed China-Georgia relations, expressed satisfaction with the dynamic development of bilateral relations and underlined the necessity of active interaction to ensure Silk Road project success.
The Vice President of the Chinese People’s Association for Peace and Disarmament (CPAPD), Mr. Yu Hongjun presented the opportunities and challenges facing China and Georgia in jointly building the Silk Road Economic Belt. The meeting was followed by Q&A period.