პოლიტეკონომიური საუბრები ლადო პაპავასთან
2016 წლის 3 ივნისს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში გაიმართა საჯარო სემინარი - „პოლიტეკონომიური საუბრები ლადო პაპავასთან.“  მოხსენება წაიკითხა ეკონომიკის დოქტორმა, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა დავით სიხარულიძემ.
მოხსენების თემა იყო პირდაპირი უცხოური ინვესტიციების გავლენა ადგილობრივ ინვესტიციებზე (ჩათრევისა და გამოდევნის ეფექტი), რომელსაც საფუძვლად მომხსენებლის სამეცნიერო კვლევის შედეგები  დაედო. მოცემულ კვლევის თანახმად უცხოური ინვესტიციები ქართულ ეკონომიკაზე მთლიანობაში პოზიტიურ გავლენას ახდენენ.
შეხვედრას ესწრებოდნენ პროფესორ-მასწავლებლები, ექსპერტები და სტუდენტები. შეხვედრის დასასრულს მომხსენებელმა უპასუხა აუდიტორიის მიერ დასმულ შეკითხვებს.

Political Economic Discussions with Vladimer Papava
On June 3, 2016 the Georgian Foundation for Strategic and International Studies hosted a public discussion “Political Economic Discussions with Vladimer Papava”. The discussion was conducted by Dr. Davit Sikharulidze,  the Associated Professor of the Faculty of Economy and Business at Ivane Javakhishvili Tbilisi State University.
The main topic of the discussion was the impact of FDI on local investments (the crowd in and crowd out effects) based on the results of the scientific research conducted by the Prof. Sikharulidze. According to the research, foreign investments have a positive impact on the economy of Georgia.