ავსტრიის წითელი ჯვრის წარმომადგენლების ვიზიტი
2016 წლის 5 დეკემბერს საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდში (რონდელის ფონდი) გაიმართა შეხვედრა ფონდის ევროპული კვლევების ცენტრის ხელმძღვანელ კახა გოგოლაშვილსა და ავსტრიის წითელი ჯვრის ორგანიზაციის წარმომადგენლებს შორის.
აღნიშნულ შეხვედრაზე მხარეებმა ერთმანეთს გაუზიარეს თავიანთი გამოცდილება აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმთან თანამშრომლობის კუთხით. დიალოგის შედეგად გამოიკვეთა შესაძლო თანამშრომლობის პერსპექტივები , როგორც სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმსა და ავსტრიის პლატფორმას შორის, ასევე  საქართველოს ეროვნულ პლატფორმასა და ავსტრიის პლატფორმას შორის.
საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი არის აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის მმართველი კომიტეტის წევრი. ხოლო  კახა გოგოლაშვილი თავმჯდომარეობს საქართველოში აღმოსავლეთ პარტნიორობის სამოქალაქო საზოგადოების ფორუმის ეროვნულ პლატფორმას.

The Visit of Austrian Red Cross Representatives
On December 5, 2016 Georgian Foundation for Strategic and International Studies (Rondeli Foundation) hosted the meeting between the representatives of Austrian Red Cross and Kakha Gogolashvili, Director of EU Studies at the Foundation.
During the meeting, the parties shared their experience on the cooperation with Eastern Partnership Civil Society Forum. On the basis of the dialogue, the perspectives of potential collaboration between Civil Society Forum and Austrian Platform as well as Georgian National Platform and Austrian Platform were outlined.
The Rondeli Foundation is the governing committee member of Eastern Partnership Civil Society Forum whilst Mr. Gogolashvili is the Chairman of the Georgian National Eastern Partnership Civil Society Forum.